Urodziła umięśnionego noworodka. Twierdzi, że to zasługa treningów w zaawansowanej ciąży

2023-01-31 13:25

Tiktokerka ćwiczyła do samego końca ciąży. Wymieniła korzyści, które czerpała z treningów. Gdy na świecie pojawiła się jej córeczka od razu zauważyła coś niesamowitego. Noworodek miał umięśnione bicepsy. Młoda mama zażartowała „Gdzie są te ciężarki?”

Kobieta w ciąży i noworodek
Autor: Screen/TikTok/@yoanabanda Urodziła umięśnionego noworodka. Mówi, że to zasługa treningów siłowych w zaawansowanej ciąży

Specjaliści zachęcają do ćwiczeń w ciąży. Wymieniają zalety aktywności fizycznej, która ma ogromy wpływ na samopoczucie, kondycję, ale także ułatwia poród. Odradzają jednak zbyt intensywny wysiłek, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży.

Podkreślają, że w późniejszym okresie, jeżeli tylko mamy siłę, chęć i lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań. Co więcej, ruch dodatkowo może zapobiec wielu dolegliwościom, a ćwiczenia w ciąży mają korzystny wpływ na płód.

Yoana Banda prowadzi konto na TikToku @yoanabanda1, na którym opublikowała zdjęcie swojej córeczki po urodzeniu. Zażartowała, że wyraźnie umięśniony biceps to zasługa treningu siłowego, gdy była w ciąży.

Zobacz także: Uważaj, intensywne ćwiczenia fizyczne mogą być przyczyną wczesnych poronień

Trening w 3. trymestrze ciąży

Korzyści z ćwiczeń w ciąży

Yoana zaprezentowała na TikToku ćwiczenia, które stosowała w czasie ciąży. Na nagraniu możemy zobaczyć, że nie zrezygnowała z podnoszenia ciężarów. Jeżeli ktokolwiek się martwił, że może to zaszkodzić jej nienarodzonemu dziecku, szybko odparła jakiekolwiek zarzuty.

Jej zdaniem przekonanie, że podnoszenie ciężarów w czasie ciąży może doprowadzić do poronienia, jest błędne. Nie jest ono poparte żadnymi badaniami i rzeczywistymi dowodami.

Przyznała, że ćwiczyła do 40. tygodnia ciąży i czuła się znakomicie. Co więcej, podczas porodu nie potrzebowała żadnego znieczulenia. Zdaje sobie sprawę, że każda kobieta jest inna i nie każda będzie miała wystarczającą energię do aktywności fizycznej. Według niej warto jednak słuchać przede wszystkim swojego ciała.

Ćwiczenia w ciąży a rozwój płodu

Ćwiczenia w ciąży korzystnie wpływają na płód. Nawet niewielka aktywność fizyczna w postaci spaceru, zwiększa przepływ krwi przez macicę i łożysko. Co więcej, stymuluje rozwój łożyska, co przekłada się na lepszą wymianę gazową i dostarczenie dziecku niezbędnych składników odżywczych i witamin.

Specjaliści są zdania, że dzieci mam, które ćwiczyły w czasie ciąży, mniej chorują i są silniejsze. Nie mieli jednak na myśli rozwoju bicepsów, co żartobliwie zasugerowała ta mama.

Umięśniony noworodek

Yoana udostępniła zdjęcie swojej nowo narodzonej córeczki. Można na nim zobaczyć wyraźnie zarysowany biceps. Kobieta zażartowała, że to efekt treningu siłowego, gdy była w zaawansowanej ciąży.

Gdy kontynuujesz podnoszenie ciężarów przez całą ciążę, a twoje dziecko wychodzi z macicy z mięśniami

- napisała na nagraniu.

Pod postem możemy przeczytać:

Gdzie są moje ciężarki?

Czytaj także: Ćwiczenia zakazane w ciąży. Znane trenerki radzą, z których ćwiczeń trzeba zrezygnować

Co zrobić, żeby poród był łatwy? Ćwiczenia w ciąży, które przygotują cię do rodzenia!