Według lekarzy miała być po menopauzie. Wpadła i urodziła ogromne dziecko

2023-04-06 14:09

Historie o sytuacjach, w których ciąża była prawie niemożliwa, a jednak doszło do zapłodnienia, co jakiś czas niosą się po świecie. Częściej jednak przydarzają się u kobiet po ciężkich operacjach, czy chorobach ginekologicznych. Ta mama to zupełnie inny przypadek. Miała być po menopauzie, a jednak niespodziewanie zaszła w ciążę.

Miała być już po menopauzie, ale zaszła w ciążę.
Autor: Getty Images/ Twitter @newyorkpost Miała być już po menopauzie, ale zaszła w ciążę.

41-letnia Luciana Brandt z Brazylii miała już pięcioro dzieci, urodzonych w sumie w ciągu dwóch dekad. Absolutnie nie spodziewała się, że ponownie zajdzie w ciążę. Lekarze mieli powiedzieć jej, że wcześnie zaczęła menopauzę - i nie produkuje już komórek jajowych. W oczywisty sposób, kobieta przestała martwić się, że zajdzie w ciążę. A jednak... 

Jej córka, Maria Vitória, przyszła na świat w 40. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie

Dowiedz się: Zaszła w ciążę mając 42 lata. "Kiedy przyznałam, ile mam lat, położna westchnęła z pogardą"

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Dowiedz się: Ciąża po menopauzie - czy istnieje ryzyko, a może przeciwnie - szansa?

Na poród swojej mamy, specjalnie przyjechała najstarsza córka Luciany, 23-letnia Angela, by wesprzeć ją w pierwszych chwilach z noworodkiem. Jej najmłodsza siostra okazała się niezwykłym dzieckiem. O jej narodzinach, napisał nawet sam szpital w swoich mediach społecznościowych. Dziewczynka w chwili narodzin była bowiem wyjątkowo duża - ważyła 5 kg i mierzyła 50 cm długości.

- Bardzo się cieszę z jej narodzin, ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że będzie ważyła ponad pięć kilogramów! - komentowała mama szóstki w rozmowie z lokalnymi mediami. 

Pomyłka lekarzy co do rzekomej niepłodności Luciany związanej z menopauzą nie została wyjaśniona. 

- Myślę, że to była prawda, że miałam małe szanse na ponowne zajście w ciążę. Wierzę więc tym bardziej, że po prostu Bóg tak chciał - komentuje Brazylijka. 

Według wiedzy medycznej w okresie menopauzalnym stopniowo ustaje produkcja estrogenów i zmniejsza się czynność jajników. Mimo to w tym okresie jak najbardziej zdarzają się ciąże. Menopauza sama w sobie to bowiem ostatnia miesiączka w życiu kobiety. 100-procentowe stwierdzenie, że kobieta przeszła menopauzę jest możliwe dopiero 6 miesięcy po ustaniu miesiączkowania. 

Sprawdź: Zaszła w ciążę, będąc już w ciąży i urodziła trojaczki - jak to możliwe?