Według lekarzy miała być po menopauzie. Wpadła i urodziła ogromne dziecko

2023-04-06 14:09

Historie o sytuacjach, w których ciąża była prawie niemożliwa, a jednak doszło do zapłodnienia, co jakiś czas niosą się po świecie. Częściej jednak przydarzają się u kobiet po ciężkich operacjach, czy chorobach ginekologicznych. Ta mama to zupełnie inny przypadek. Miała być po menopauzie, a jednak niespodziewanie zaszła w ciążę.

Miała być już po menopauzie, ale zaszła w ciążę.
Autor: Getty Images/ Twitter @newyorkpost Miała być już po menopauzie, ale zaszła w ciążę.

41-letnia Luciana Brandt z Brazylii miała już pięcioro dzieci, urodzonych w sumie w ciągu dwóch dekad. Absolutnie nie spodziewała się, że ponownie zajdzie w ciążę. Lekarze mieli powiedzieć jej, że wcześnie zaczęła menopauzę - i nie produkuje już komórek jajowych. W oczywisty sposób, kobieta przestała martwić się, że zajdzie w ciążę. A jednak... 

Jej córka, Maria Vitória, przyszła na świat w 40. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie

Dowiedz się: Zaszła w ciążę mając 42 lata. "Kiedy przyznałam, ile mam lat, położna westchnęła z pogardą"

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Dowiedz się: Ciąża po menopauzie - czy istnieje ryzyko, a może przeciwnie - szansa?

Na poród swojej mamy, specjalnie przyjechała najstarsza córka Luciany, 23-letnia Angela, by wesprzeć ją w pierwszych chwilach z noworodkiem. Jej najmłodsza siostra okazała się niezwykłym dzieckiem. O jej narodzinach, napisał nawet sam szpital w swoich mediach społecznościowych. Dziewczynka w chwili narodzin była bowiem wyjątkowo duża - ważyła 5 kg i mierzyła 50 cm długości.

- Bardzo się cieszę z jej narodzin, ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że będzie ważyła ponad pięć kilogramów! - komentowała mama szóstki w rozmowie z lokalnymi mediami. 

Pomyłka lekarzy co do rzekomej niepłodności Luciany związanej z menopauzą nie została wyjaśniona. 

- Myślę, że to była prawda, że miałam małe szanse na ponowne zajście w ciążę. Wierzę więc tym bardziej, że po prostu Bóg tak chciał - komentuje Brazylijka. 

Według wiedzy medycznej w okresie menopauzalnym stopniowo ustaje produkcja estrogenów i zmniejsza się czynność jajników. Mimo to w tym okresie jak najbardziej zdarzają się ciąże. Menopauza sama w sobie to bowiem ostatnia miesiączka w życiu kobiety. 100-procentowe stwierdzenie, że kobieta przeszła menopauzę jest możliwe dopiero 6 miesięcy po ustaniu miesiączkowania. 

Sprawdź: Zaszła w ciążę, będąc już w ciąży i urodziła trojaczki - jak to możliwe?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza