Wnuk napisał wypracowanie o dziadku i stał się gwiazdą TikToka. "Wieczny odpoczynek" bawi do łez

2023-01-31 15:44

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym potrafią mieć wyjątkowo trafne spostrzeżenia, a przy tym wciąż mają w sobie wiele dziecięcej szczerości w wyrażaniu uczuć i myśli. Ewidentnie właśnie z takiego połączenia cech, powstało szkolne wypracowanie pewnego chłopca, który opisywał hobby swojego dziadka. Obydwaj są teraz "gwiazdami" TikToka.

Chłopiec napisał wypracowanie o dziadku, które jest hitem Tik Toka
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Chłopiec napisał wypracowanie o dziadku, które jest hitem Tik Toka

Edukacja wczesnoszkolna dosyć często powiązana jest z kalendarzem. Dzieci zdobywają wiedzę przy okazji omawiania pór roku, ważnych dat państwowych, czy świąt. Jedną z takich typowych okazji, jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci wykonują wówczas prace na plastyce związane z tematem, ćwiczą piosenki na muzyce, a podczas zajęć z języka polskiego - piszą wypracowania wokół danego zagadnienia. 

Jeden z takich mini "esejów" był tak zabawny, że trafił na TikToka i wprost zachwycił jego użytkowników. Początkujący uczeń z rozbrajającą szczerością odniósł się do zadanego tematu pt. "Nasz kochany dziadziuś".

Przeczytaj: Lektury szkolne klasa 1, klasa 2 i lektury klasa 3 w roku szkolnym 2022/2023

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Dowiedz się: Edukacja wczesnoszkolna - jak wygląda nauczanie początkowe?

Chłopiec do bólu szczery

W zadaniu, w którym dzieci miały opisać w kilku zdaniach swojego dziadka, chłopiec wykazał się niebywałą szczerością. Jego słowa są tym śmieszniejsze, że odczytywane przez osobę dorosłą brzmią jak sarkastyczny żart.

Mój dziadek ma na imię Marek. Ma 59 lat. Radość sprawia mu wolny od pracy czas. Mój dziadek najchętniej zajmuje się odpoczynkiem. Jego największym marzeniem jest wieczny odpoczynek

- czytamy w pisemnej wypowiedzi chłopca. 

Internauci zachwyceni

Wypracowanie chłopca stało się viralem w internecie. Użytkownicy TikToka są rozbawieni nie tylko opisem, ale i samą relacją między dziadkiem, a wnukiem.

- normalnie KABARET!! - rozbawiła się pewna osoba. 

- W kilku słowach wiemy o dziadku wszystko a zarazem nic. mądry ten wnusio - zauważyła użytkowniczka TikToka.

- Bo wnuki dziadkowi nie dają spokoju - skwitował ktoś inny.

A wy, macie w zeszytach swoich dzieci podobne perełki?

Przeczytaj: Dziadkowie: ich prawo względem naszych dzieci [OPINIA PRAWNIKA]