Zaczęła rodzić, gdy jechała sama autem. Wystarczyły cztery parcia, by urodziła na poboczu

2023-05-24 16:06

To był błyskawiczny poród z zaskoczenia. Jade Mead pochodząca z Australii trenerka fitness urodziła swoją córeczkę na poboczu drogi, w trakcie gdy sama próbowała dotrzeć autem na porodówkę. „Wystarczyły cztery parcia” – przyznaje na nagraniu zamieszonym w mediach społecznościowych.

Zaczęła rodzić, gdy jechała sama autem. Po 4 paciach urodziła na poboczu drogi. Nie polecałabym
Autor: Getty images/ TikTok @jademead01 Zaczęła rodzić, gdy jechała sama autem. Po 4 paciach urodziła na poboczu drogi. "Nie polecałabym"

Jade Mead to świeżo upieczona mama, która na swoim koncie @jademead01 na Tik Toku pochwaliła się swoją nietypową historią porodową. Kiedy poczuła, że poród zbliża się wielkimi korkami, nie czekała, by partner lub ktoś z rodziny lub przyjaciół zawiózł ją do szpitala, tylko sama wsiadła za kierownicę i ruszyła na porodówkę.

Jak przygotować plan porodu?

Zaczęła rodzić w drodze do szpitala. Urodziła na poboczu

Choć czuła, że poród jest tuż tuż, nie spodziewała się tego, że nie zdąży dojechać na czas do szpitala. W trakcie drogi skurcze się jednak znacznie nasiliły i musiała zatrzymać auto na poboczu ruchliwej drogi. Zachowując zimną krew, po dosłownie czterech skurczach partych wydała na świat zdrową córeczkę.

- Tak, to ja. Urodziłam dziecko w samochodzie na poboczu drogi. Wystarczyły cztery parcia - napisała na opublikowanym na TikToku filmie.

Na nagraniu widać dwa zdjęcia zrobione tuż po porodzie maleństwa. Na jednym z nich Jade siedzi na miejscu pasażera w swoim samochodzie z córeczką przy piersi. Na drugim zaś obie dziewczyny najprawdopodobniej przewożone są na noszach do ambulansu. Co ciekawe na twarzy świeżo upieczonej mamy w ogóle nie widać strachu, ale całkowite skupienie się na nowej, niespodziewanej sytuacji. Jej opanowanie jest naprawdę godne podziwu.

Długo przygotowywała się na szybki, prosty poród. „Nie polecałabym”

Jade Mead jest przekonana, że poród przebiegł tak błyskawicznie i bezproblemowo dzięki jej wielomiesięcznemu przygotowaniu. Kobieta przez całą ciążę zdrowo się odżywiała i regularnie ćwiczyła. By nie być gołosłowną do nagrania dodała kilka kadrów ze swoich ciążowych treningów. Widać na nich jak ćwiczy z piłką, na macie, z hantlami oraz tańczy.

- Myślę, że wszystkie ćwiczenia, które wykonywałam, by przygotować się do szybkiego i łatwego porodu, zadziałały, chociaż sama nie poleciłabym porodu w samochodzie - podkreśliła na filmie.

Warto przypomnieć, że zgodnie z zaleceniami specjalistów, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, kobiety w ciąży powinny dbać o swoją kondycję fizyczną.

„Powinny wykonywać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności przez co najmniej 150 minut w tygodniu, w tym ćwiczenia aerobowe i wzmacniające mięśnie. Korzystne może być również dodanie ćwiczeń uwzględniających delikatne rozciąganie” - czytamy na stronie gov.pl.

Takie ćwiczenia nie tylko poprawiają samopoczucie w ciąży, ale także kondycję, która niewątpliwie jest potrzebna w trakcie porodu naturalnego. Nie przypadkowo bowiem wiele mam porównuje poród do biegu maratońskiego.