Ten rodzicielski trik może zostać hitem na miarę Wróżki Zębuszki. Chodzi o smoczek

2023-03-29 15:51

Pozbycie się smoczka to moment trudny nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica. To niekiedy jedyna opcja na uspokojenie malucha, dlatego obydwu stronom tak ciężko z niego zrezygnować. Nie da rady odwlekać tego w nieskończoność... Ta mama znalazła sposób, by pożegnanie ze smoczkiem poszło gładko, a przy tym zbudowało piękne wspomnienia i pobudziło wyobraźnię dziecka.

pożegnanie ze smoczkiem
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Pożegnanie ze smoczkiem w ten sposób to żadna trauma.

Rodzice od pokoleń wymyślają sposoby na umilenie dzieciom trudniejszych chwil. W ten sposób powstała chociażby idea Wróżki Zębuszki. Wypadanie mleczaków bywa bolesne, ale wizja otrzymania upominku od niej zmniejsza dyskomfort. Chyba właśnie to zainspirowało rodziców do wymyślenia "Smoczkowej Wróżki", która ma pomóc dzieciom odstawić smoczek. Ten trend podbija TikToka. Na czym polega? 

Dowiedz się: Dentysta pokazał, co smoczek może zrobić ze zgryzem dziecka. To wygląda strasznie

Webinar z lek. dent. Karoliną Łukaszkiewicz-Buczek: Ząbkowanie i higiena jamy ustnej u najmłodszych

Przeczytaj: Jaki kształt smoczka wybrać, by był bezpieczny dla zgryzu maluszka?

Smoczkowa Wróżka, jak nie trudno się domyślić, przynosi dziecku upominek lub słodkości w zamian za oddanie smoczka. Część rodziców namawia maluchy do wieszania smoczków na drzewach, by wróżka mogła przelatując zabrać smoczek i dać w zamian prezencik, który podrzucają we śnie. 

Ta mama z TikToka zmodyfikowała pomysł, dodając od siebie jeszcze więcej magii i ekscytacji. Erin Domin, bo tak ma na imię mama kilkulatki, prowadzi profil pełen rodzicielskich trików. Ostatnio postanowiła zakopać smoczek w ogrodzie, by umilić córce pożegnanie z nim.

Na początku krótkiego wideo widzimy, jak obydwie podlewają miejsce, w którym zostawiły smoczek. Później wracają do domu, by dać wróżce smoczkowej działać w spokoju. Gdy znów wychodzą do ogrodu, w miejscu smoczka "rosną" kwiatki zrobione z pączków i cukierków powbijanych na wykałaczki. 

Na ich widok dziewczynka piszczy z radości i chichocze. 

- Jakie to wyjątkowe! - mówi w zachwycie. Później patrzy w niebo i mówi: - Dziękuję ci wróżko. 

Część mam przejęła pomysł Erin i twierdzą, że działa cuda. 

- Pokazałam to mojej 3-latce. Oby zadziałało - skomentowała jedna z użytkowniczek TikToka.

- To jest najlepszy sposób z możliwych - skomentowała inna, która już wypróbowała go na własnym dziecku.

Pod filmikiem pojawiły się też inne pomysły.

- Pracuję w ZOO i przychodzą do nas rodzice z dziećmi, by oddać smoczki dla nowo narodzonych zwierzątek, bo "potrzebują ich bardziej" - podzieliła się świetną inspiracją jedna z internautek.