Zdjęcie ich wspólnej walki z rakiem wzruszyło cały świat - dziś są szczęśliwymi dziećmi!

2022-01-03 16:00

Gdy ciężka choroba dotyka malucha, mało kto potrafi pozostać obojętny. Jednak te rodzeństwo chwyciło za ludzkie serca wyjątkowo. Fotografia obrazująca ich wspólną walkę z białaczką sprawiła, że kciuki za wyzdrowienie chłopca trzymano na całym świecie. Dziś Beckett ma 6 lat i jest w okresie remisji choroby.

Białaczka dzieci
Autor: Getty Images/ Facebook To rodzeństwo poruszyło serca na całym świecie!

W kwietniu 2018 roku, 2 letni wówczas Beckett zachorował na białaczkę. Jego siostra Aubrey, miała wówczas 4 lata. Mimo, że obydwoje byli jeszcze bardzo małymi dziećmi, ich przyjaźń i braterska miłość, była dojrzała i stawiła czoła śmiertelnej chorobie. Dziś rodzeństwo zaczyna żyć normalnie, a chłopiec rozpoczął nawet naukę w szkole. 

Spis treści

  1. Niesamowite wsparcie starszej siostry
  2. Beckett we wrześniu 2021 zakończył leczenie
  3. Kiedy będzie można powiedzieć, że Beckett jest zdrowy?
Jak przygotować się do badania krwi?

Niesamowite wsparcie starszej siostry

Na zdjęciu, które widział chyba każdy użytkownik Internetu, mała Aubrey, pociesza brata, gdy ten wymiotuje po chemioterapii. Malutki chłopiec w samej pieluszce i zatroskana, trzymająca go za plecy siostra, to widok rozdzierający serce. Zdjęcie było tak dramatyczne, że tym większym cudem wydaje się kontynuacja historii rodziny. 

Dowiedz się: Siniaki u dziecka - kiedy mogą być objawem choroby?

Jak szybko wykryć objawy niebezpiecznej choroby u dziecka?

Beckett we wrześniu 2021 zakończył leczenie

Beckett jesienią ubiegłego roku zakończył leczenie. Teraz wraz z siostrą chodzi do szkoły, choć przez pandemię, musi na siebie bardzo uważać. Jeszcze nie można powiedzieć o chłopcu, że jest zdrowy. Póki co, lekarze osiągnęli najważniejszy punkt w walce z białaczką, czyli remisję choroby. Oznacza to nic innego, jak cofnięcie objawów białaczki.

Sprawdź: Co potrafią komórki macierzyste?

Kiedy będzie można powiedzieć, że Beckett jest zdrowy?

O pełnym wyleczeniu z białaczki mówi się dopiero, gdy okres remisji choroby trwa przez 5 lat od ustąpienia objawów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza