6 sposobów na zdrowy sen w ciąży - skorzystaj z naszych porad i smacznie śpij!

2022-02-22 14:41

Rosnący brzuszek wcale nie musi oznaczać bezsenności ani nocnych pobudek. Jeśli twój sen w ciąży jest krótki i nieregularny, kręcisz się z boku na bok i często wybudzasz, przeczytaj ten artykuł. Oto 6 sposobów na zdrowy sen w ciąży i zacznij smacznie spać!

6 sposobów na zdrowy sen w ciąży - skorzystaj z naszych porad i smacznie śpij!
Autor: Getty images 6 sposobów na zdrowy sen w ciąży - skorzystaj z naszych porad i smacznie śpij!

Przyszłe mamy miewają nieprzespane noce. To poważna sprawa, bo kobiety w ciąży szybciej się męczą i potrzebują więcej snu. Nie sposób jednak wyspać się na zapas, a nawet jedna zarwana noc daje o sobie znać późniejszymi kłopotami z koncentracją. Są jednak sposoby na to, by zasnąć szybko, a w nocy nie budzić się co chwilę. Poznaj sposoby na zdrowy sen w ciąży.

Czytaj także: Sny w ciąży: dlaczego są tak realne i barwne? 

Drzemka w ciągu dnia dobra dla mamy

M jak mama: Sen w ciąży - jak naprawdę odpocząć w nocy?

Porada eksperta - radzi Justyna Garstecka z Motherhood

Kup poduszkę ciążową

W tej chwili rynek oferuje wiele poduszek ciążowych. Różnią się one nie tylko wielkością i kształtem, ale także rodzajem użytego wypełnienia oraz jakością, trwałością i bezpieczeństwem zastosowanych materiałów (poszewki, suwaka, wypełnienia czy nici oraz metek, które także mogą uczulać).

Decydując się na zakup poduszki ciążowej, warto więc wziąć pod uwagę to, czy produkt posiada Oeko-Tex Standard 100 w klasie I (a więc będzie odpowiedni także dla wyjątkowo wrażliwej skóry niemowlęcia). Część poduszek dostępnych w sklepach ma ergonomiczny kształt, który z łatwością dopasuje się do zdecydowanej większości kobiet.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza