Aplikacje ciążowe i dla młodej mamy - warto je mieć na smartfonie

2021-09-01 9:37

Dzięki aplikacji dla kobiety w ciąży możesz podejrzeć rozwój płodu, a także sprawdzić, co powinno dziać się z twoim ciałem. Aplikacje dla młodych mam pozwalają natomiast monitorowanie ilości snu czy spożytego pokarmu przez nowo narodzonego maluszka, ale i ułatwiają usypianie go. O jakich aplikacjach młoda mama powinna pomyśleć?

Aplikacje ciążowe i dla młodej mamy - warto je mieć na smartfonie
Autor: Getty images Aplikacje ciążowe i dla młodej mamy - warto je mieć na smartfonie

Aplikacje dla kobiet w ciąży i młodych mam mają jedno zadanie – ułatwiać życie. Tak, takie dokładnie jest ich zadanie. Kobiety w ciąży dzięki aplikacji mogą śledzić przebieg ciąży w każdej chwili, sprawdzać daty badań, obserwować swoje dolegliwości.

Podobnie jest po narodzinach maluszka - karmienie, spanie, bóle brzuszka - to wszystko młoda mama ma pod kontrolą, dzięki swojemu smartfonowi. O jakich aplikacjach młoda mama powinna pomyśleć? Podpowiadamy.

Spis treści

 1. Aplikacje dla kobiet w ciąży
 2. Aplikacja dla młodych mam
 3. Inne apki dla mamy
Który tydzień, który miesiąc ciąży?

Aplikacje dla kobiet w ciąży

Zacznijmy od najpopularniejszych aplikacji dla kobiety ciężarnej. Jest ich bardzo dużo, my wybraliśmy te, które cieszą się największym powodzeniem i ilością pozytywnych komentarzy.

 • Pregnancy & Baby Tracker Free App

Ta aplikacja pomaga śledzić rozwój maluszka w łonie matki. Kobieta musi wprowadzić tylko termin poczęcia dziecka, a następnie aplikacja sama już pomaga śledzić wzrost dziecka oraz wysyła spersonalizowane artykuły dla mamy – dobiera je do aktualnego poziomu rozwoju dziecka. W aplikacji znajdują się wskazówki dla mamy oraz możliwość oglądania filmów z przebiegu ciąży.

 • Ciąża Sprout

Aplikacja w języku polskim z bardzo ciekawym przedstawieniem graficznym postaci dziecka, które rozwija się w brzuchu matki. Znajdziemy w niej także porady lekarza, miejsce do wpisywania wizyt lekarskich, przypomnienie o niezbędnych badaniach, a po kliknięciu na ciało dziecka – opis rozwoju.

 • Moja ciąża

Tę aplikację wyróżnia zawarty w niej imiennik, który może pomóc w wyborze imienia dla dziecka. Oczywiście znajdziemy w niej informacje o rozwoju dziecka, jego aktywności i informacje, jakie zmiany zachodzą w ciele przyszłej mamy.

 • Bump Pregnacy Tracker

To aplikacja anglojęzyczna, również zawierająca porady dla przyszłej mamy, artykuły oraz umożliwiająca śledzenie rozwoju dziecka. To, co ją wyróżnia to przydatny katalog przedmiotów niezbędnych dla przyszłej mamy i dziecka.

 • Happy Baby

To z kolei polskojęzyczna aplikacja, która w swoich dodatkowych funkcjach zawiera możliwość wpisywania przyrostu wagi przyszłej mamy (i dziecka) oraz opcję zapisywania wizyt u lekarza. W aplikacji można znaleźć opis rozwoju dziecka i przydatne informacje o jego rozwoju.

Czytaj również: Monitor oddechu - jaki warto kupić? Ranking monitorów oddechu

Telefony i wifi wpływają na rozwój niemowlaka. Sprawdź, co powinnaś o nich wiedzieć

Aplikacja dla młodych mam

Mama po narodzinach dziecka jest bardzo czujna, często wiele mam prowadzi nawet specjalne kalendarzyki, w których zapisuje informacje dotyczące dziecka – np. o ilości spożywanych posiłków (raczej karmień), ilości wypróżnień, godziny drzemki, przyrost masy ciała.

 • Niania 3G

Niektóre aplikacje umożliwiają nawet monitorowanie aktywności dziecka i kontakt z nim: np. Niania 3G – aplikacja za niecałe 20 zł, do której należy dokupić tylko odbiornik – i już mamy mobilną nianię. Ciekawa alternatywa zamiast kupowania niani elektronicznej.

 • Aplikacja Babysitter

włączona na jednym telefonie wysyła powiadomienia na drugi telefon – również może służyć za elektroniczną nianię w wersji podstawowej. Bardziej zaawansowaną wersją jest Dormi-Niania (Baby Monitor).

 • Aplikacja SoundSleeper

zastępuje suszarkę – znajdziemy w niej tzw. biały szum, który z powodzeniem pomoże mamie w usypianiu maluszka. Znajduje się w niej wiele opcji – każdy znajdzie idealny dla siebie dźwięk (w zasadzie dla dziecka).

 • Baby Nursing

Warta uwagi jest też aplikacja Baby Nursing, gdzie można notować godziny posiłków, zawartość pieluch, ilość wypróżnień, wizyty u lekarza, przyrost wagi i wzrostu. Można także wgrywać zdjęcia i filmy.

 • Wonder Weeks

Jest też aplikacja Wonder Weeks – dzięki niej można poznać skoki rozwojowe dziecka. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono problemy, z jakimi mierzy się dziecko w różnym wieku. Dzięki aplikacji rodzice będą wiedzieć, jakie zachowania się spodziewać, co (w zasadzie jakie bunty) są zupełnie naturalne i trzeba je przeczekać.

Dzięki oznaczeniom na kalendarzu mama będzie wiedzieć, że czeka ją trudniejszy okres i musi być jeszcze bardziej cierpliwa i wyrozumiała dla dziecka, które z racji rozwoju może mieć różne humorki.

Czytaj również: Szumiące zabawki - na czym polega ich działanie? Zobacz RANKING szumiących zabawek

Aplikacje edukacyjne dla dzieci – wybór najlepszych bezpłatnych aplikacji na telefon

Inne apki dla mamy

Ilość aplikacji dostępnych na rynku jest bardzo duża – każdy znajdzie coś dla siebie, ale właśnie – nie zapominaj o sobie! Warto zainstalować aplikację liczącą kroki (zobaczysz, jak szybko dobijesz do 10 tys. kroków dziennie), a także Storytelera lub inną aplikację z ebookami – czasem puszczenie dziecku uspokajającego głosu czytającego książkę odpręży zarówno mamę, jak i dziecko.

Warte uwagi są także aplikacje trzymające w ryzach domowy budżet. Wymagają one regularności w zapisywaniu wydatków, ale przy dziecku i niezliczonych zakupach pozwolą szybko zorientować się, gdzie można zaoszczędzić trochę pieniędzy, co z pewnością się przyda.