Aplikacje ciążowe i dla młodej mamy - warto je mieć na smartfonie

2021-09-01 9:37

Dzięki aplikacji dla kobiety w ciąży możesz podejrzeć rozwój płodu, a także sprawdzić, co powinno dziać się z twoim ciałem. Aplikacje dla młodych mam pozwalają natomiast monitorowanie ilości snu czy spożytego pokarmu przez nowo narodzonego maluszka, ale i ułatwiają usypianie go. O jakich aplikacjach młoda mama powinna pomyśleć?

Aplikacje ciążowe i dla młodej mamy - warto je mieć na smartfonie
Autor: Getty images Aplikacje ciążowe i dla młodej mamy - warto je mieć na smartfonie

Aplikacje dla kobiet w ciąży i młodych mam mają jedno zadanie – ułatwiać życie. Tak, takie dokładnie jest ich zadanie. Kobiety w ciąży dzięki aplikacji mogą śledzić przebieg ciąży w każdej chwili, sprawdzać daty badań, obserwować swoje dolegliwości.

Podobnie jest po narodzinach maluszka - karmienie, spanie, bóle brzuszka - to wszystko młoda mama ma pod kontrolą, dzięki swojemu smartfonowi. O jakich aplikacjach młoda mama powinna pomyśleć? Podpowiadamy.

Spis treści

  1. Aplikacje dla kobiet w ciąży
  2. Aplikacja dla młodych mam
  3. Inne apki dla mamy
Który tydzień, który miesiąc ciąży?

Aplikacje dla kobiet w ciąży

Zacznijmy od najpopularniejszych aplikacji dla kobiety ciężarnej. Jest ich bardzo dużo, my wybraliśmy te, które cieszą się największym powodzeniem i ilością pozytywnych komentarzy.

  • Pregnancy & Baby Tracker Free App

Ta aplikacja pomaga śledzić rozwój maluszka w łonie matki. Kobieta musi wprowadzić tylko termin poczęcia dziecka, a następnie aplikacja sama już pomaga śledzić wzrost dziecka oraz wysyła spersonalizowane artykuły dla mamy – dobiera je do aktualnego poziomu rozwoju dziecka. W aplikacji znajdują się wskazówki dla mamy oraz możliwość oglądania filmów z przebiegu ciąży.

  • Ciąża Sprout

Aplikacja w języku polskim z bardzo ciekawym przedstawieniem graficznym postaci dziecka, które rozwija się w brzuchu matki. Znajdziemy w niej także porady lekarza, miejsce do wpisywania wizyt lekarskich, przypomnienie o niezbędnych badaniach, a po kliknięciu na ciało dziecka – opis rozwoju.

  • Moja ciąża

Tę aplikację wyróżnia zawarty w niej imiennik, który może pomóc w wyborze imienia dla dziecka. Oczywiście znajdziemy w niej informacje o rozwoju dziecka, jego aktywności i informacje, jakie zmiany zachodzą w ciele przyszłej mamy.

  • Bump Pregnacy Tracker

To aplikacja anglojęzyczna, również zawierająca porady dla przyszłej mamy, artykuły oraz umożliwiająca śledzenie rozwoju dziecka. To, co ją wyróżnia to przydatny katalog przedmiotów niezbędnych dla przyszłej mamy i dziecka.

  • Happy Baby

To z kolei polskojęzyczna aplikacja, która w swoich dodatkowych funkcjach zawiera możliwość wpisywania przyrostu wagi przyszłej mamy (i dziecka) oraz opcję zapisywania wizyt u lekarza. W aplikacji można znaleźć opis rozwoju dziecka i przydatne informacje o jego rozwoju.

Czytaj również: Monitor oddechu - jaki warto kupić? Ranking monitorów oddechu

Telefony i wifi wpływają na rozwój niemowlaka. Sprawdź, co powinnaś o nich wiedzieć

Aplikacja dla młodych mam

Mama po narodzinach dziecka jest bardzo czujna, często wiele mam prowadzi nawet specjalne kalendarzyki, w których zapisuje informacje dotyczące dziecka – np. o ilości spożywanych posiłków (raczej karmień), ilości wypróżnień, godziny drzemki, przyrost masy ciała.

  • Niania 3G

Niektóre aplikacje umożliwiają nawet monitorowanie aktywności dziecka i kontakt z nim: np. Niania 3G – aplikacja za niecałe 20 zł, do której należy dokupić tylko odbiornik – i już mamy mobilną nianię. Ciekawa alternatywa zamiast kupowania niani elektronicznej.

  • Aplikacja Babysitter

włączona na jednym telefonie wysyła powiadomienia na drugi telefon – również może służyć za elektroniczną nianię w wersji podstawowej. Bardziej zaawansowaną wersją jest Dormi-Niania (Baby Monitor).

  • Aplikacja SoundSleeper

zastępuje suszarkę – znajdziemy w niej tzw. biały szum, który z powodzeniem pomoże mamie w usypianiu maluszka. Znajduje się w niej wiele opcji – każdy znajdzie idealny dla siebie dźwięk (w zasadzie dla dziecka).

  • Baby Nursing

Warta uwagi jest też aplikacja Baby Nursing, gdzie można notować godziny posiłków, zawartość pieluch, ilość wypróżnień, wizyty u lekarza, przyrost wagi i wzrostu. Można także wgrywać zdjęcia i filmy.

  • Wonder Weeks

Jest też aplikacja Wonder Weeks – dzięki niej można poznać skoki rozwojowe dziecka. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono problemy, z jakimi mierzy się dziecko w różnym wieku. Dzięki aplikacji rodzice będą wiedzieć, jakie zachowania się spodziewać, co (w zasadzie jakie bunty) są zupełnie naturalne i trzeba je przeczekać.

Dzięki oznaczeniom na kalendarzu mama będzie wiedzieć, że czeka ją trudniejszy okres i musi być jeszcze bardziej cierpliwa i wyrozumiała dla dziecka, które z racji rozwoju może mieć różne humorki.

Czytaj również: Szumiące zabawki - na czym polega ich działanie? Zobacz RANKING szumiących zabawek

Aplikacje edukacyjne dla dzieci – wybór najlepszych bezpłatnych aplikacji na telefon

Inne apki dla mamy

Ilość aplikacji dostępnych na rynku jest bardzo duża – każdy znajdzie coś dla siebie, ale właśnie – nie zapominaj o sobie! Warto zainstalować aplikację liczącą kroki (zobaczysz, jak szybko dobijesz do 10 tys. kroków dziennie), a także Storytelera lub inną aplikację z ebookami – czasem puszczenie dziecku uspokajającego głosu czytającego książkę odpręży zarówno mamę, jak i dziecko.

Warte uwagi są także aplikacje trzymające w ryzach domowy budżet. Wymagają one regularności w zapisywaniu wydatków, ale przy dziecku i niezliczonych zakupach pozwolą szybko zorientować się, gdzie można zaoszczędzić trochę pieniędzy, co z pewnością się przyda.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza