Jestem w ciąży! Niebanalne pomysły na poinformowanie, że jesteś w ciąży!

2013-09-18 13:39

Jestem w ciąży - kiedy i w jaki sposób ogłosić tę radosną nowinę? Jeszcze nikomu nie powiedziłaś o tym, że będziesz mamą, bo szukasz niebanalnego sposobu podzielenia się swoim szczęściem ze światem? Podpowiadamy co zrobić, aby zaskoczyć najbliższych i mieć przy tym niezłą zabawę. Jak ogłosić światu "JESTEM W CIĄŻY"!

jestem w ciazy
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Informacja o CIĄŻY to doskonały pretekst do świętowania!
  2. Jestem w ciąży! - poinformuj swoim strojem
  3. Jestem w ciąży! Informacja o CIĄŻY dobrze zaplanowana
  4. Jestem w ciąży! Ogłoś to podczas posiłku
  5. Informacja o CIĄŻY na profilu
  6. Informacja o CIĄŻY - bądź oryginalna!

Informacja o CIĄŻY to doskonały pretekst do świętowania!

Święta i uroczystości wszelkiego rodzaju to doskonała okazja do przekazania innym wiadomości o ciąży. Jeśli wysyłasz świąteczne życzenia, możesz napisać je także w imieniu swojego dzidziusia. Jeżeli dajesz komuś bożonarodzeniowy prezent, możesz go podpisać: „Od Mikołaja i jego maleńkiego pomocnika”. Przyszłym dziadkom możesz zrobić wielką niespodziankę, składając im życzenia w Dniu Babci i Dziadka – z informacją, że to także ich święto.

Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

Jestem w ciąży! - poinformuj swoim strojem

Jeśli masz już dziecko, możesz ubrać je w zabawną koszulkę z napisem „Wkrótce starszy brat/siostra”. Napis na koszulce twojego partnera może brzmieć: „Prawie TATA”. Ty sama zaś możesz włożyć bluzkę z tekstem na brzuszku: „Tu ktoś mieszka”. W internecie jest cała masa zabawnych T-shirtów, idealnych na taką okazję. Całą robotę zrobią za ciebie!

Jestem w ciąży! Informacja o CIĄŻY dobrze zaplanowana

Przygotuj odpowiednią oprawę spotkania. Możesz zamówić tort udekorowany motywem dziecięcych bucików, z datą planowanego porodu albo po prostu wznieść uroczysty toast... szampanem dla dzieci. Rodzicom lub teściom możesz pochwalić się pierwszym zdjęciem USG, uprzedzając tę czynność zapowiedzią: „Poznajcie swojego wnuczka/wnuczkę”.

Jestem w ciąży! Ogłoś to podczas posiłku

Żeby było jeszcze bardziej niespodziewanie, możesz przygotować dla najbliższych przekąski, które oznajmią wielką nowinę - twoją ciążę. Mogą to być łatwe do wykonania ciasteczka z wiadomością w środku albo pierniczki w jakimś „dziecięcym” kształcie (np. wózek, smoczek) z tek-stem pod spodem „Będziemy mieć dzidziusia”. To będzie niezłe zaskoczenie.

Informacja o CIĄŻY na profilu

Jeśli chcesz ogłosić tę radosną nowinę jak największej liczbie osób, skorzystaj z portalu społecznościowego, zamieszczając tam nowy status albo fotkę z pierwszego USG. Tego sposobu nie polecamy raczej do informowania o ciąży bliskich – oni z pewnością woleliby usłyszeć to od ciebie osobiście.

Informacja o CIĄŻY - bądź oryginalna!

Jeśli chcesz, by było zabawnie, a jednocześnie niepowiedziane wprost, polecamy sposób, który wymaga cierpliwości od ciebie, a dobrego refleksu i kojarzenia od innych. Możesz np. nakleić naklejkę z tyłu swojego samochodu: „UWAGA! PRZED TOBĄ JEDZIE CIĘŻARÓWKA!”, „JEST NAS DWÓCH: JA I MÓJ BRZUCH”. Możesz zaprosić znajomych do domu, a wcześniej zrobić przemeblowanie, przemalowując na kolorowo jeden pokój. Możesz zaciągnąć koleżankę do sklepu z odzieżą ciążową, prosząc, by poradziła, w którym kolorze jest ci bardziej do twarzy. Inwencja należy do ciebie!

Zobacz film: Czy jestem w ciąży? Objawy ciąży: brak miesiączki, mdłości, tkliwość piersi potwierdzi test ciążowy

miesięcznik "M jak mama"