Nigdy nie przypuszczałaś, że to może wpłynąć na wzrost i wygląd nienarodzonego dziecka

2022-06-08 10:35

Jak będzie wyglądało twoje dziecko? Czy będzie miało oczy po tobie, czy po tacie? Geny są ważne, ale nie tylko od nich zależy wygląd człowieka. Oto kilka czynników, które mogą wpłynąć na wygląd dziecka po urodzeniu. Nie spodziewałaś się, że mogą mieć takie znaczenie.

Rzeczy mogą wpłynąć na wygląd twojego nienarodzonego dziecka
Autor: Getty images Nigdy nie przypuszczałaś, że te rzeczy mogą wpłynąć na wygląd dziecka

Wygląd człowieka, jego charakter, skłonność do chorób – to kwestia genów. Jeśli ty i twój partner jesteście niscy, to wasze dziecko raczej również będzie koszykarzem. Jeśli któreś z was ma piwne oczy, maluch też je odziedziczy. Ale geny, to nie jedyny czynnik wpływający na to, jak w przyszłości będzie wyglądało twoje dziecko.

Okazuje się, że twój styl życia w okresie ciąży, warunki otoczenia, to jak się odżywiasz i jakich składników dostarczasz dziecku również decyduje o jego wzroście, tuszy czy dolegliwościach, które będą mu dokuczać. Co ciekawe, o wielu z nich nie pomyślałabyś jako o tych, które mogą kształtować fizyczne cechy dziecka. Oto 8 niepozornych rzeczy, które mogą wpływać na wygląd dziecka.

Poradnik Zdrowie: skurcze w ciąży
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza