Ruchy dziecka: kiedy powinnaś czuć pierwsze ruchy dziecka

2013-06-19 14:30

Odczuwanie ruchów dziecka jest bardzo ważne dla każdej przyszłej mamy – wzmacnia więź z dzieckiem i jest źródłem ogromnej radości. Dowiedz się, kiedy będziesz odczuwać pierwsze ruchy dziecka.

ruchy dziecka w jaki sposob liczyc ruchy dziecka
Autor: _photos.com|photos.com

Ruchy dziecka to swoista codzienna gimnastyka, bardzo ważna dla rozwoju dziecka. Pomagają one w kształtowaniu się mięśni, stawów, kości i narządów wewnętrznych. I choć czasami rosnące w brzuchu maleństwo nieźle dokazuje, dla każdej mamy odczuwanie ruchów dziecka jest źródłem wielu wzruszeń.

Ruchy dziecka: kiedy poczujesz pierwsze ruchy dziecka?

Jeśli masz zostać mamą po raz pierwszy, prawdopodobnie poczujesz ruchy dziecka około 20. tygodnia ciąży. Gdy nie jest to twoja pierwsza ciąża, może stać się to wcześniej – między 14. a 18. tygodniem ciąży. Gdy minął 22. tydzień ciąży, a twoje dziecko jeszcze się nie uaktywniło, koniecznie zgłoś się do lekarza.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza