SPRZĄTANIE W CIĄŻY: czy chemiczne środki czystości są szkodliwe dla przyszłej mamy i dziecka?

2014-09-29 11:43

Czy sprzątanie w ciąży jest niebezpieczne dla przyszłej mamy i jej dziecka? Okazuje się, że używanie chemicznych środków czystości w ciąży nie może być wymówką przed domowymi porządkami!

SPRZĄTANIE W CIĄŻY: przyszłe mamy powinny uważać na środki czystości!
Autor: _miesiecznik_mjakmama Przyszłe mamy muszą uważać na środki czystości do sprzątania

Przyszłe mamy w pierwszych miesiącach ciąży starają się bardzo uważać podczas wykonywania każdej czynności, by tylko nie narazić zdrowia i życia swojego potomka. Rezygnują z aktywności fizycznej lub nawet obawiają się codziennych porządków domowych. Okazuje się, że sprzątanie w ciąży wcale nie jest niebezpieczne, nawet gdy używa się chemicznych środków czystości!

Niemal wszystkie dostępne preparaty do czyszczenia sprzętów domowych mają wymagane przez prawo atesty i nie są toksyczne. Sprzątanie w ciąży nie jest więc niebezpieczne!

Sprzątanie w ciąży: na co trzeba uważać?

Oczywiście zawsze warto dmuchać na zimne i lepiej nie narażać zdrowia swojego dziecka. Właśnie dlatego w czasie sprzątania unikaj środków w aerozolu, które podczas rozpylania możesz niepotrzebnie wdychać. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, by nie mieć styczności z chemicznymi środkami.

Kobiety w ciąży podczas sprzątania nie powinny też używać środków, które są oznaczone jako toksyczne. Zalicza się do nich m.in. środki do udrożniania rur, czyszczenia piecyków, wybielacze czy pasty do podłóg. W składzie takich preparatów znajdują się żrące kwasy, które mogą podrażnić skórę, oczy czy drogi oddechowe. Do tego trujące substancje w kontakcie ze skórą mogą przedostać się do krwiobiegu.