SPRZĄTANIE W CIĄŻY: czy chemiczne środki czystości są szkodliwe dla przyszłej mamy i dziecka?

2014-09-29 11:43
SPRZĄTANIE W CIĄŻY: przyszłe mamy powinny uważać na środki czystości!
Autor: _miesiecznik_mjakmama Przyszłe mamy muszą uważać na środki czystości do sprzątania

Czy sprzątanie w ciąży jest niebezpieczne dla przyszłej mamy i jej dziecka? Okazuje się, że używanie chemicznych środków czystości w ciąży nie może być wymówką przed domowymi porządkami!

Przyszłe mamy w pierwszych miesiącach ciąży starają się bardzo uważać podczas wykonywania każdej czynności, by tylko nie narazić zdrowia i życia swojego potomka. Rezygnują z aktywności fizycznej lub nawet obawiają się codziennych porządków domowych. Okazuje się, że sprzątanie w ciąży wcale nie jest niebezpieczne, nawet gdy używa się chemicznych środków czystości!

Niemal wszystkie dostępne preparaty do czyszczenia sprzętów domowych mają wymagane przez prawo atesty i nie są toksyczne. Sprzątanie w ciąży nie jest więc niebezpieczne!

Sprzątanie w ciąży: na co trzeba uważać?

Oczywiście zawsze warto dmuchać na zimne i lepiej nie narażać zdrowia swojego dziecka. Właśnie dlatego w czasie sprzątania unikaj środków w aerozolu, które podczas rozpylania możesz niepotrzebnie wdychać. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, by nie mieć styczności z chemicznymi środkami.

Kobiety w ciąży podczas sprzątania nie powinny też używać środków, które są oznaczone jako toksyczne. Zalicza się do nich m.in. środki do udrożniania rur, czyszczenia piecyków, wybielacze czy pasty do podłóg. W składzie takich preparatów znajdują się żrące kwasy, które mogą podrażnić skórę, oczy czy drogi oddechowe. Do tego trujące substancje w kontakcie ze skórą mogą przedostać się do krwiobiegu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza