Inhalator dla dzieci: jaki inhalator dla dziecka wybrać? [7 propozycji]

2021-01-12 11:22

Stosowanie inhalatora dla dzieci to coraz bardziej popularna metoda leczenia wielu dolegliwości dróg oddechowych. Nieważne, czy jest to atak alergii, czy zapalenie płuc - odpowiedni sprzęt powinien poradzić sobie z wszystkimi przypadłościami uniemożliwiającymi codzienne funkcjonowanie. Sprawdź, jaki inhalator dla dziecka wybrać.

Inhalator dla dzieci bardzo przydaje się w czasie choroby malca. Inhalacje pozwalają za pomocą leków w aerozolu lub w postaci pary wodnej z minerałami udrożnić drogi oddechowe dziecka. Proces przebiega szybko i bezboleśnie, co jest najważniejsze przy stosowaniu tej metody u najmłodszych. Taki sprzęt może sprawdzić się również przy starszych dzieciach, dorosłych, a nawet u niemowlaków. Jaki inhalator dla dziecka wybrać?

Spis treści

  1. Kiedy używa się inhalatora dla dzieci?
  2. Na czym polega działanie inhalatora?
  3. Jakie funkcje powinien mieć inhalator dla dzieci?

Kiedy używa się inhalatora dla dzieci?

Inhalator dla dziecka stosowany jest podczas wszelkich chorób płucnych, tj. astma, alergia, przeziębienie (katar i kaszel) oraz przy różnych infekcjach wirusowych. Mogą stosować go zarówno dzieci, jak i dorośli. W przypadku zaostrzenia się dolegliwości, kurację należy powtarzać częściej.

Inną formą inhalacji jest nebulizacja. Przy tej metodzie nie jest konieczna synchronizacja oddechu z podawanymi substancjami. Nebulizatory świetnie sprawdzą się przy młodszych dzieciach, które nie do końca radzą sobie z taką formą terapii.

Na czym polega działanie inhalatora?

Sprzęt stosowany zarówno przy inhalacji, jak i nebulizacji ma za zadanie udrożnić górne oraz dolne drogi oddechowe. Poprzez wprowadzanie leków w aerozolu lub w formie pary wodnej docieramy do miejsca dolegliwości i zwalczamy wirusy w zarodku.

Taka metoda kuracji jest dużo przyjemniejsza dla dziecka, a co za tym idzie, mniej bolesna. Dzięki inhalatorom zwalczanie wszystkich przypadłości związanych z daną chorobą odbywa się szybciej i skuteczniej.

Jakie funkcje powinien mieć inhalator dla dzieci?

Wybór odpowiedniego inhalatora dla dziecka powinien zacząć się od określenia atrybutów sprzętu. W zależności od tego, dokąd chcesz, aby trafiły cząsteczki leku, musisz znaleźć odpowiedni parametr MMAD. Wszystkie informacje na jego temat znajdziesz w opisie produktu.

Idealny inhalator powinien mieć możliwość stosowania go w różnym wieku. W skład zestawu powinny wchodzić maseczki dla dzieci i dorosłych oraz tzw. ustnik-smoczek dla niemowlaka. Jeśli chcesz podróżować ze sprzętem, zwróć uwagę na to, czy komplet zawiera pojemnik lub saszetkę na wszystkie akcesoria.

Czytaj również:

Inhalacje na kaszel - jak je wykonać i kiedy stosować?

Domowe sposoby na przeziębienie: inhalacje, maść rozgrzewająca

Inhalacje na zatoki i katar u dzieci

Zobacz wideo, jak przygotować syrop z cebuli dla dzieci!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza