Piżama do przedszkola. Jaką piżamkę wybrać dla przedszkolaka?

2023-07-25 11:11

Wyprawka przedszkolaka, to nie tylko ubrania na zmianę i ulubiony miś. Leżakowanie, to bardzo ważny element dnia każdego przedszkolaka. Zaśnięcie w gronie innych dzieci nie dla każdego przedszkolaka jest łatwe. Warto więc zachęcić je do tego komfortowa, ładna i zupełnie nową piżamą. Jaką piżamkę wybrać dla przedszkolaka?

Śpiące dziecko w piżamce
Autor: Getti Images Piżama do przedszkola. Jaką piżamkę wybrać dla przedszkolaka?

Wyprawka przedszkolaka to nie tylko ubrania na zmianę, przybory papiernicze i kapcie do przedszkola. Nie powinno w niej zabraknąć również piżamki. Warto bowiem pamiętać, że leżakowanie to stały punkt dnia każdego przedszkolaka, zwłaszcza w najmłodszych grupach.

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują drzemek w ciągu dnia. W przedszkolu zawsze dużo się dzieje i siły kończą się czasami dużo szybciej.

Piżama do przedszkola może być dla malucha elementem, który ułatwia mu zasypianie. Sprawdzamy, jaką piżamkę wybrać dla przedszkolaka.

Zobacz także: Przed wami pierwszy dzień w przedszkolu? Pomożemy tobie i dziecku w adaptacji

Spis treści

  1. Piżama do przedszkola. Czy musi się znaleźć w wyprawce?
  2. Jaka piżama do przedszkola będzie najlepsza?
  3. Przegląd piżamek do przedszkola
Co powinien umieć trzylatek idący do przedszkola?

Piżama do przedszkola. Czy musi się znaleźć w wyprawce?

Nawet jeżeli w domu, dziecko nie ma w zwyczaju przebierać się w piżamkę na drzemki, w przedszkolu jest to wymagane. Nie bez przyczyny. Jest to dobry sposób na naukę samodzielnego ubierania i przebierania, składania swojego ubranka, czy higieny, jak mycie zębów przed snem.

Każdy przedszkolak musi mieć piżamkę i to nie byle jaką.

Jaka piżama do przedszkola będzie najlepsza?

Sen w przedszkolu to rytuał, do którego niektórym dzieciom trudno się przyzwyczaić. Nie ma rodzica, czy bliskiego opiekuna, który do snu utuli, miejsce jest inne, a towarzystwo dużej ilości dzieci, rozprasza niejednego malucha.

Przedszkole ma też uczyć dziecko. Między innymi samodzielności. Stąd też wybór piżamki musi być przemyślany.

Wybierając piżamkę dla dziecka, warto pamiętać o kilku zasadach.

  • Piżamka powinna podobać się dziecku – najlepiej, aby maluch sam ją wybrał, albo chociaż uczestniczył w wyborze. Może być w ulubionym kolorze dziecka, albo z wizerunkiem jego idola z bajek, czy motywem, który przedstawia jego dziecięce pasje. Gadżety przedszkolne, które będą się dziecku dobrze kojarzyć, z pewnością pomogą w adaptacji w przedszkolu i przygotowania go rozpoczęcia przedszkolnej przygody.
  • Jedna na ciepłe, druga na zimne dni/miesiące – w wyprawce do przedszkola powinny znaleźć się dwie piżamki. Jedna z długimi rękawami i nogawkami, druga z krótkimi, na cieplejsze dni.
  • Prosta w zakładaniu – przedszkole ma uczyć samodzielności, więc piżamka musi być łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu. Odpadają piżamy koszulowe, zapinane na guziki, czy pajace na zatrzaski, nawet jeżeli dziecko takie nosi w domu.  Najlepsze będą piżamki dzianinowe, z rozciągliwego materiału, które łatwo przechodzą przez głowę.

Przegląd piżamek do przedszkola

Wybór piżamek dla przedszkolaka jest bardzo różnorodny. Trudno niekiedy zdecydować się na jeden komplet. Poniżej prezentujemy przegląd piżamek do przedszkola zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca.

Czytaj także: Twój przedszkolak dziwnie się zachowuje? Te objawy wskazują, że może być zestresowany

Jaki plecak do zerówki? Wybieramy plecak sześciolatka. Jaki kupić dla zerówkowicza?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza