Zestaw do leżakowania – poduszki, kocyki i misie do przedszkola

2021-08-27 17:11

Leżakowanie to nieodłączny element dnia w każdym przedszkolu. Dzieci potrzebują drzemek. Ale nie zawsze chcą spać „na komendę”. Być może pomocny w zachęceniu do spania, będzie podobający się dziecku zestaw do leżakowania. Zobacz nasze propozycje!

Zestawy do leżakowania
Autor: Getty Images

Nawet jeśli dziecko, będąc w domu pod opieką mamy, babci, czy niani, nie leżakuje, z pewnością, w przedszkolu będzie odczuwało taką potrzebę. Mnóstwo bodźców, szaleństwa z rówieśnikami i angażujące mały umysł zajęcia edukacyjne męczą większość maluchów.

Skoro drzemki w przedszkolu do typowy rytuał, warto je uwzględnić w wyprawce przedszkolaka. Jaki powinien być zestaw do leżakowania? Podpowiadamy!

Spis treści

  1. Czy dziecko musi leżakować?
  2. Co daje leżakowanie?
  3. Co powinien zawierać zestaw do leżakowania?
  4. Zestawy do leżakowanie - nasze propozycje
M jak mama: Co powinno umieć 3-letnie dziecko?

Czy dziecko musi leżakować?

Dziecko nie powinno być zmuszane do spania i w żadnym szanującym się przedszkolu nie ma obowiązku odbywania drzemki. W harmonogramie dnia jest za to zawsze czas na wyciszanie i to już jest obowiązkowe

Panie przedszkolanki zazwyczaj zachęcają dziecko do spania. a jeśli nadal odmawia, może rysować przy stoliku, lub oglądać książeczki. Wszystko po cichu, by nie przeszkadzać reszcie grupy. Taki reset dla głowy i ciała jest potrzebny i dobrze wpływa na samopoczucie dziecka w trakcie reszty dnia.

Zobacz też: Jak wygląda wyprawka przedszkolaka?

Co daje leżakowanie?

Dzieci między 3. a 5. rokiem życia powinny przesypiać od 10 do 13 godzin na dobę. Większość maluchów wstaje między 6, a 7 rano i rozpoczyna nocny sen koło 20, co daje 10-11 godzin snu nocnego.

Przy tak intensywnym trybie dnia, jaki funkcjonuje w przedszkolu, leżakowanie jest bardzo potrzebne. Gdy dziecko nie zdrzemnie się, nie zrezetuje, popołudniu stanie się drażliwe i płaczliwe

Sprawdź także: Piżamki do przedszkola [przegląd 2021]

Co powinien zawierać zestaw do leżakowania?

W przedszkolu dzieci śpią na materacykach lub mini łóżeczkach polowych. Podstawą zestawu do leżakowania jest kocyk i poduszka. Zazwyczaj jednak rodzice proszeni są też o przyniesienie prześcieradła (najlepiej takiego na gumkę) i ulubionego pluszaka, który pomoże dziecku w zaśnięciu.

Pluszak, który będzie tym przedszkolnym zazwyczaj musi jednak zostawać na noc w przedszkolu. Można więc wybrać specjalnie, nowego przedszkolnego misia, żeby nie zabierać z domu, ulubionej zabawki. 

Zestaw do leżakowania powinien być niewielkich rozmiarów. Wystarczy kocyk i poduszka. Taki zestaw łatwiej będzie przetrzymywać w przedszkolu niż duże kłdry, czy śpiworki. Nie będzie też kłopotem przeniesienie go do domu, gdy panie oddadzą zestawy do leżakowania do prania.

Dowiedz się: Dziecko nie chce chodzić do przedszkola - jak je zachęcić?

Zestawy do leżakowanie - nasze propozycje

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza