Inhalator dla dzieci: jaki inhalator dla dziecka wybrać? [7 propozycji]

2018-10-04 22:37 Karolina Szajkowska

Stosowanie inhalatora dla dzieci to coraz bardziej popularna metoda leczenia wielu dolegliwości dróg oddechowych. Nieważne, czy jest to atak alergii, czy zapalenie płuc - odpowiedni sprzęt powinien poradzić sobie z wszystkimi przypadłościami uniemożliwiającymi codzienne funkcjonowanie. Sprawdź, jaki inhalator dla dziecka wybrać .

Spis treści:

Inhalacje pozwalają za pomocą leków w aerozolu lub w postaci pary wodnej z minerałami udrożnić drogi oddechowe dziecka. Proces przebiega szybko i bezboleśnie, co jest najważniejsze przy stosowaniu tej metody u najmłodszych. Taki sprzęt może sprawdzić się również przy starszych dzieciach, dorosłych, a nawet u niemowlaków.

Kiedy używa się inhalatora dla dzieci?

Inhalator dla dziecka stosowany jest podczas wszelkich chorób płucnych, tj. astmy, alergii, przeziębieniu (katar i kaszel) oraz przy różnych infekcjach wirusowych. Mogą stosować go zarówno dzieci, jak i dorośli. W przypadku zaostrzenia się dolegliwości, kurację należy powtarzać częściej. Inną formą inhalacji jest nebulizacja. Przy tej metodzie nie jest konieczna synchronizacja oddechu z podawanymi substancjami. Nebulizatory świetnie sprawdzą się przy młodszych dzieciach, które nie do końca radzą sobie z taką formą terapii.

Na czym polega działanie inhalatora?

Sprzęt stosowany zarówno przy inhalacji jak i nebulizacji ma za zadanie udrożnić górne oraz dolne drogi oddechowe. Poprzez wprowadzanie leków w aerozolu lub w formie pary wodnej docieramy do miejsca dolegliwości i zwalczamy wirusy w zarodku. Taka metoda kuracji jest dużo przyjemniejsza dla dziecka, a co za tym idzie, mniej bolesna. Dzięki inhalatorom zwalczanie wszystkich przypadłości związanych z daną chorobą odbywa się szybciej i skuteczniej.

To cię zainteresuje:

Jakie funkcje powinien mieć inhalator dla dzieci?

Wybór odpowiedniego inhalatora dla dziecka powinien zacząć się od określenia atrybutów sprzętu. W zależności od tego, dokąd chcesz, aby trafiły cząsteczki leku, musisz znaleźć odpowiedni parametr MMAD. Wszystkie informacje na jego temat znajdziesz w opisie produktu. Idealny inhalator powinien mieć możliwość stosowania go w różnym wieku. W skład zestawu powinny wchodzić maseczki dla dzieci i dorosłych oraz tzw. ustnik-smoczek dla niemowlaka. Jeśli chcesz podróżować ze sprzętem, zwróć uwagę na to, czy komplet zawiera pojemnik lub saszetkę na wszystkie akcesoria.

Zobacz wideo, jak przygotować syrop z cebuli dla dzieci!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE