Dzień Przedszkolaka 2023: pomysły zabaw, atrakcje. Czy znasz hymn przedszkolaka?

2023-09-20 11:12

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. W tym dniu wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola czeka masa atrakcji. Jak świętować Dzień Przedszkolaka i czego spodziewać się w tym dniu w placówce?

Dzień Przedszkolaka 2023
Autor: Getty Images Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone 20 września we wszystkich przedszkolach.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto wszystkich maluchów, które uczęszczają do przedszkola. 20 września to dzień, który został oficjalnie uznany za święto przedszkolaków przez Sejm RP. Maluchy w placówkach czeka masa atrakcji, zabawy plastyczne i ruchowe, śpiewanki, a często także wręczanie medali.

#placzabaw - Przedszkole to dżungla

Czym jest Dzień Przedszkolaka?

Dzień Przedszkolaka to święto, które przypada 20 września. Ma ono podkreślić rangę edukacji przedszkolnej i popularyzować jej znaczenie wśród rodziców. Pierwsze obchody Dnia Przedszkolaka odbyły się w 2010 roku w Łodzi, od tego czasu świętuje już większość placówek w kraju.

Pomysły na Dzień Przedszkolaka

Obchody Dnia Przedszkolaka są bardzo huczne. W tym dniu na dzieci czeka wiele atrakcji: najczęściej są to różnego rodzaju zabawy ruchowe i plastyczne. W niektórych placówkach Rada Rodziców 20 września sponsoruje dodatkowe wydarzenia, np. pokazy iluzjonistów czy specjalistów od sztuki cyrkowej, teatrzyki, czasem nawet dmuchańce w ogrodzie. Dzieci chętnie uczestniczą w tych atrakcjach i najczęściej wracają z przedszkola z uśmiechem na twarzy.

Wiele pomysłów mają również panie przedszkolanki. Dobrą praktyką jest organizowanie w tym dniu różnych ciekawych zabaw, np.: torów przeszkód, zabaw z chustami animacyjnymi czy zabaw ruchowych przy dźwiękach muzyki.

Hymn Przedszkolaka

Warto wiedzieć, że 20 września dzieci odśpiewują również uroczyście Hymn Przedszkolaka. Muzykę do hymnu napisał Robert Obcowski, a słowa Danuta Błażejczyk i Mariusz Urbaniak. Piosenka podkreśla, że świat w przedszkolu jest przyjazny i można przeżyć w nim wiele przygód.

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" - brzmią słowa hymnu.

Prezenty na Dzień Przedszkolaka

W większości przedszkoli w Polsce z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieciom wręczane są drobne upominki. Najczęściej są to różne słodkości, czasem pamiątkowe dyplomy lub medale. Wesoła i radosna uroczystość zwykle zachwyca dzieci i jest w stanie ułatwić adaptację nawet największym przeciwnikom przedszkola.

Czytaj: "Jak było w przedszkolu?" To najgorsze pytanie, które możesz zadać dziecku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza