Przedszkola publiczne Warszawa Wesoła – lista placówek

2020-02-04 9:05

W warszawskiej dzielnicy Wesoła jest pięć przedszkoli publicznych. Sprawdź, jakie zajęcia edukacyjne oferują dzieciom. Na jakie przedszkola publiczne warto zwrócić uwagę w Wesołej? Oto lista przedszkoli.

Przedszkole Wesoła
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Przedszkole nr 259 "Leśna Bajka"
 2. Przedszkole nr 260
 3. Przedszkole nr 261 "Pod Dębami"
 4. Przedszkole nr 262
 5. Przedszkole nr 434
 6. Zasady rekrutacji do przedszkoli - WIDEO

Przedszkole nr 259 "Leśna Bajka"

Plac Wojska Polskiego 18, 05-075 Warszawa, tel. 227736179

Mieści się w parterowym budynku, otoczonym dużym, zadrzewionym ogrodem. Każda z pięciu grup ma do dyspozycji przestronną, kolorową salę wyposażoną w zabawki i pomoce dydaktyczne, a w ogrodzie – atrakcyjny sprzęt do zabawy. W przedszkolu jest logopeda, nauczycielki wykorzystują elementy różnorodnych metod pracy, prowadzą zajęcia w oparciu o programy autorskie. Dzieci mogą korzystać z zajęć dodatkowych:

 • gimnastyka 
 • rytmika 
 • religia 
 • tańce

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 260

Trakt Brzeski 85, 05-077 Warszawa, tel. 227733994

Mieści się w piętrowym, wolnostojącym budynku otoczonym zacienionym ogrodem. Ma duży, dobrze wyposażony plac zabaw. W placówce są trzy oddziały. Dzieci objęte są fachową opieką specjalistów: logopedy i psychologa. Poza planowanymi zajęciami w ramach podstawy programowej w tym językiem angielskim, bezpłatnie prowadzone są zajęcia dodatkowe: rytmika, religia, gimnastyka, taniec. W przedszkolu organizowane są również przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, wycieczki, uroczystości, pikniki, bale.

Przedszkole nr 261 "Pod Dębami"

ul. Armii Krajowej 72, 05-075 Warszawa, tel. 227735858

Istnieje od ponad 60 lat. Mieści się w zabytkowym dworku, który otacza dębowy las. Do przedszkola przylega ogromny ogród z placem zabaw. Sale są przestronne, dobrze wyposażone. Przedszkole liczy pięć grup. Dzieci z alergiami pokarmowymi mogą korzystać z diety bezmlecznej. Wszystkie maluchy zaś mogą brać udział w zajęciach dodatkowych:

 • logopeda
 • fitness Junior z elementami ćwiczeń korekcyjnych
 • ćwiczenia ogólnorozwojowe
 • zajęcia muzyczno-rytmiczne 
 • zabawy w języku angielskim
 • religia

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 262

ul. Antoniego Pankracego Łaguny 3, 05-075 Warszawa, tel. 226119243

To najstarsze przedszkole w dzielnicy – powstało w 1934 roku. Od 2014 roku zajmuje nowy, przestronny, dobrze wyposażony budynek. W przedszkolu jest pięć grup. Dzieci mogą korzystać z zajęć dodatkowych:

 • religia
 • zajęcia z logopedą
 • terapia pedagogiczna

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 434

ul. 1 Praskiego Pułku WP 116, 05-077 Warszawa, tel. 222442902

Mieści się w dwukondygnacyjnym budynku oddanym do użytku w 2017 roku, otoczonym lasem i dobrze wyposażonym placem zabaw (w budynku mieści się również żłobek). Liczy sześć grup. To przedszkole językowe – zajęcia z języka angielskiego (w formie zabawy) odbywają się każdego dnia. Prócz tego wśród priorytetów pracy przedszkola jest m.in. propagowanie zdrowego stylu życia, zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania książek, a także kształtowanie postaw patriotycznych, ale jednocześnie otwartości wobec innych narodów, religii i kultur.

Zasady rekrutacji do przedszkoli - WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza