Przedszkola Warszawa Żoliborz – lista placówek

2020-02-04 10:18 Katarzyna Hubicz
Przedszkole - jakie wybrać
Autor: Getty images

W dzielnicy Żoliborz jest 12 przedszkoli publicznych. Sprawdź, co oferują, jeśli szukasz idealnego przedszkola dla swojego malucha. Oto lista placówek, które powinnaś poznać.

Przedszkole nr 87

ul. Władysława Broniewskiego 9D, 01-780 Warszawa, tel. 226334802

Zlokalizowane jest w sporym, parterowym budynku otoczony ogrodem, w którym mieści się plac zabaw. Sale są przestronne i słoneczne. Dzieci są pod opieką logopedy i psychologa, mogą brać udział w różnorodnych zajęciach dodatkowych:

 • język angielski
 • umuzykalnienie
 • gimnastyka
 • taniec Zumba

Przedszkole nr 96

ul. Stanisława Wyspiańskiego 5, 01-577 Warszawa, tel. 228392839

Ma ponad 60 lat i mieści się w przestronnym, otoczonym dużym terenem zielonym budynku, który w 2010 roku przeszedł generalny remont. Sale są duże, słoneczne, wyposażone w szereg sprzętów i pomocy dydaktycznych. W przedszkolu pracuje logopeda, psycholog oraz terapeuta integracji sensorycznej. Dzieci mogą brać udział w różnych zajęciach dodatkowych: rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, język angielski, judo.

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 109 "Ludeczkowo"

Plac Dionizego Henkla 2, 01-578 Warszawa, tel. 228392896

Budynek przedszkola ma dwa piętra i znajduje się w cichej, zielonej, pięknie położonej części Żoliborza, w odległości 10 minut spacerem od stacji metra. Do budynku przylega ogród, wyposażony w sprzęt do zabawy, z którego dzieci korzystają latem i zimą. Kolorowe, jasne sale dydaktyczne wyposażone są w sprzęty dostosowane do wieku, potrzeb i możliwości dzieci. W przedszkolu jest miejsce dla 150 dzieci, które podzielone są na grupy liczące 25 osób.

Przedszkole nr 130 im. Marii Kownackiej

ul. Pawła Suzina 4, 01-586 Warszawa, tel. 228332373

Jedno z najstarszych warszawskich przedszkoli – istnieje od 1934 roku i mieści się na Starym Żoliborzu w przytulnym, zabytkowym budynku, który sprzyja rodzinnej atmosferze. Dzieci angażowane są w akcje społeczne: przeglądy muzyczne, taneczne i teatralne, konkursy plastyczne, ekologiczne, akcje kasztanobrania, sprzątania świata, zbiórki karmy dla zwierząt w schronisku na Paluchu, zużytych baterii, „Góry Grosza”. W przedszkolu odbywają się też liczne uroczystości i spotkania. Każdy chętny może uczestniczyć w zajęciach dodatkowych:

 • rytmika
 • religia
 • język angielski
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • karate

Przedszkole nr 131

ul. Sierpecka 9A, 01-589 Warszawa, tel. 228330573

Mieści się w Parku im. Żołnierzy „Żywiciela” w piętrowym budynku, otoczonym ogrodem, w którym znajduje się plac zabaw wyposażony w zabawki terenowe, piaskownice, sprzęt sportowo-rekreacyjny. W ogrodzie jest również górka, z której zimą można zjeżdżać na sankach. Przedszkole ma przestronne, słoneczne sale, wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne, a także salę rytmiczno - gimnastyczną wyposażoną w pianino i sprzęty niezbędne do przeprowadzania zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Dzieci mogą korzystać z opieki logopedy, a także z zajęć dodatkowych: rytmiki, gimnastyki z elementami korekcyjnymi, języka angielskiego.

Przedszkole nr 132

ul. Śmiała 20, 01-523 Warszawa, tel. 228390508

Zlokalizowane jest w budynku otoczonym ogrodem, porośniętym starodrzewem, a także krzewami i drzewami, również owocowymi. Ogród jest terenem zabaw i wyposażono go w drewniane zabawki, stoliki, piaskownice. W przedszkolu są cztery grupy dzieci, z których każda liczy około 25 osób. Przedszkolaki mogą uczestniczyć w zajęciach z logopedą, uczyć się języka angielskiego i religii.

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 197 "Do-Re-Mi"

ul. ks. Jerzego Popiełuszki 3A, 01-786 Warszawa, tel. 226638706

Istnieje od blisko pięćdziesięciu lat. Mieści się w dużym budynku z przestronnym placem zabaw. W trakcie codziennych zajęć nauczyciele szczególny nacisk kładą na muzykę, która rozwija, rozbudza wrażliwość i towarzyszy dzieciom przez cały dzień. Prócz tego mogą one uczestniczyć w zajęciach dodatkowych:

 • plastyka
 • gimnastyka
 • rytmika
 • język angielski.

Przedszkole nr 212

ul. Czesława Ludwika Rybińskiego 2, 01-611 Warszawa, tel. 228398867

Istnieje od ponad 60. lat. Niewysoki budynek przedszkola znajduje się w ogrodzie otoczonym wysokimi drzewami, w którym mieści się również plac zabaw. Uczęszczające tu dzieci korzystają z licznych zajęć rozwijających (w tym warsztatów LABOLO), biorą udział w koncertach i teatrzykach. W przedszkolu jest logopeda i psycholog, maluchy mogą również uczestniczyć w zajęciach dodatkowych:

 • język angielski
 • gimnastyka korekcyjna
 • zajęcia ogólnosportowe
 • karate
 • rytmika.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 288

ul. Elbląska 63A, 01-737 Warszawa, tel. 226339082

To największe na Żoliborzu przedszkole z oddziałami integracyjnymi. Zlokalizowane jest w dużym budynku z ogrodem. Ma duże, słoneczne, bogato wyposażone w mebelki, sprzęty, zabawki i pomoce dydaktyczne sale zabaw dla dzieci. W przedszkolu są też dwie przestronne sale gimnastyczne - jedna wyposażona jest w sprzęt rehabilitacyjny oraz specjalistyczne urządzenia do prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej – a także gabinet logopedy i psychologa, w których znajdują się sprzęty do badań i pomoce dydaktyczne. Dzieci mogą korzystać z zajęć dodatkowych, takich jak rytmika, gimnastyka korekcyjna, język angielski oraz plastyka.

Przedszkole Integracyjne nr 247

ul. Bieniewicka 32, 01-632 Warszawa, tel. 228328408

Mieści się w budynku przystosowanym do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Grupy są mieszane wiekowo – w jednej grupie przebywają dzieci z trzech roczników (3,4,5 lub 4,5,6 lat), a dzieci zdrowe bawią się razem z dziećmi ze stwierdzoną niepełnosprawnością – to pozwala na większą integrację, uczy dzieci wrażliwości i tolerancji. Maluchy mogą brać udział w zajęciach z psychologiem i logopedą, a także z zajęciach z języka angielskiego, muzyki, ceramiki i arteterapi, w przedszkolu jest również rehabilitant, terapeuta oraz muzykoterapeuta.

Sprawdź też listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 361

ul. Włościańska 6A, 01-710 Warszawa, tel. 226333892

Budynek przedszkola mieści się z daleka od ulicy. Jest przestronny, dzieci mają do dyspozycji duże, słoneczne sale i bezpieczny plac zabaw. W przedszkolu funkcjonuje pięć grup mieszanych wiekowo. Dzieci mogą brać udział w zajęciach z logopedą i z psychologiem, uczestniczą również w szeregu projektów rozwojowych.

Przedszkole nr 433

ul. Ludwika Rydygiera 8A, 01-793 Warszawa, tel. 222772222

Jest nową placówką, gdyż powołano je w 2017 roku. Funkcjonuje w przestronnym, jasnym budynku. W przedszkolu jest siedem grup dzieci, które – oprócz codziennych zajęć realizowanych zgodnie z podstawą programową mogą uczestniczyć również w zajęciach z logopedą, psychologiem, rytmice, gimnastyce i lekcjach języka angielskiego.

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Zasady i warunki rekrutacji do przedszkoli. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE