Przedszkola publiczne Warszawa Wilanów – lista placówek

2020-02-04 9:31

Warszawski Wilanów ma sześć przedszkoli publicznych. Sprawdź, co oferują przedszkolakom i ich rodzicom, jeśli twoje dziecko bierze w tym roku udział w rekrutacji do przedszkoli. Oto lista przedszkoli w warszawskim Wilanowie.

Przedszkole Wilanów
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Przedszkole nr 56 "Wesołe Kubusie"
 2. Przedszkole nr 223 "Skarby Powsina"
 3. Przedszkole nr 416 im. UNICEF
 4. Przedszkole nr 420 "Nasza Bajka"
 5. Przedszkole nr 424 im. Królowej Marysieńki
 6. Przedszkole nr 427 "Kraina Radości"
 7. Zasady i warunki rekrutacji do przedszkoli. WIDEO

Przedszkole nr 56 "Wesołe Kubusie"

ul. Gubinowska 28/30 02-956 Warszawa, tel. 228424841

Zajmuje przestronny i jasny budynek położony wewnątrz osiedla z dala od głównych ulic. Ma duże kolorowe sale pełne zabawek, a także słoneczny ogródek z placem zabaw. W przedszkolu jest 11 grup dla dzieci w wieku 3 do 6 lat. W rozwiązywaniu problemów wychowawczych oraz we wspieraniu rozwoju dzieci pomagają nauczycielom i rodzicom logopedzi, psycholog oraz terapeuci Integracji sensoryczno - motorycznej. Dzieci mogą korzystać z zajęć dodatkowych: rytmiki i gimnastyki korekcyjnej.

Czytaj:

Wniosek do przedszkola: wzór, uzasadnienie wniosku

Przedszkole nr 223 "Skarby Powsina"

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Przyczółkowa 27 02-968 Warszawa, tel. 226484935Zlokalizowane w jednym budynku ze szkołą podstawową. Liczy cztery oddziały. Oferuje dzieciom bardzo bogatą ofertę zajęć wspierających manualny, intelektualny i twórczy rozwój dzieci tj. warsztaty plastyczno - techniczne, wycieczki ekologiczne, teatrzyki i inne (wyszczególnione w „Kalendarzu przedszkolaka"). Oferuje opiekę logopedyczną i psychologiczno – pedagogiczną oraz zajęcia dodatkowe:

 • rytmika
 • j. angielski
 • „zabawy paluszkowe”
 • gimnastyka ogólnorozwojowa z korekcyjną

Sprawdź też listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 416 im. UNICEF

ul. Syta 123, 02-987 Warszawa, tel. 228580005

Mieści się w wolnostojącym, nowoczesnym budynku. Do placówki uczęszcza 200 dzieci w wieku 3-6 lat. Każda grupa ma swoją kolorową i wyposażoną w dostosowane do potrzeb oraz możliwości dzieci zabawki i pomoce dydaktyczne, a także salę z łazienką. Przedszkole ma nowoczesny plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Dzieci mogą korzystać także z dodatkowej sali do zabaw ruchowych, wyposażonej w sprzęt gimnastyczny i muzyczny. Dostępne zajęcia dodatkowe:

 • umuzykalnienie
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • przygotowanie do nauki języka angielskiego

Przedszkole nr 420 "Nasza Bajka"

ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 8, 02-972 Warszawa, tel. 223972277

Przedszkole mieści się w wolnostojącym, nowoczesnym budynku. Uczęszcza tu 286 dzieci w wieku 3-5 lat. Każda grupa ma swoją kolorową, wyposażoną w zabawki dydaktyczne, przestrzenną salę. Obok przedszkola, wśród drzew znajduje się piękny, duży, kolorowy plac zabaw. Dzieci mogą korzystać również z sali do zabaw ruchowych, wyposażonej w sprzęt gimnastyczny. Zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika, religia.

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 424 im. Królowej Marysieńki

ul. Jerzego Beniamina Flatta 7, 02-972 Warszawa, tel. 225065460

Zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonego potencjału, stawia na intelektualną kreatywność, promuje dbanie o zdrowie i edukację sportową. Dysponuje nowoczesną bazą, w skład której wchodzi dwanaście bogato wyposażonych sal dydaktycznych z łazienkami, dwie w pełni wyposażone sale gimnastyczne, dwa zadaszone tarasy duży ogród przedszkolny. Posiada również bogate zaplecze dydaktyczne, m.in. tablice interaktywne, dywan multimedialny. Dzieci otoczone są fachową pomocą specjalistów: logopedy i psychologa. Przedszkolakom oferuje zajęcia sportowe, muzyczne, logopedyczne a także zajęcia z języka angielskiego.

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 427 "Kraina Radości"

ul. Radosna 11, 02-956 Warszawa, tel. 226427761

Mieści się na parterze w przestronnym budynku o nazwie „Międzypokoleniowe Centrum Edukacji”. W przedszkolu jest 6 sal dydaktycznych z osobną łazienką, szatnią, salą rekreacyjną ze sprzętem audiowizualnym i nagłośnieniowym. Dzieci poznają świat przez zabawę, a nauczyciele wykorzystują w swojej pracy elementy sprawdzonych, ciekawych metod, form i programów m. in.: Pedagogikę zabawy – Klanza, Metodę Dobrego Startu – M. Bogdanowicz, liczne warsztaty plastyczne, Metodę projektu Freineta i inne. W przedszkolu prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe. W każdej grupie wiekowej: j. angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna, religia – jeśli rodzice deklarują udział dziecka. Podczas zabawy i czynności dnia codziennego nauczycielki wprowadzają elementy języka angielskiego, utrwalają poznane wyrażenia, zwroty, rymowanki i piosenki. Dzieci objęte są bezpłatną opieką logopedyczną i psychologiczna zgodnie z deklaracjami rodziców.

Zasady i warunki rekrutacji do przedszkoli. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza