To, co powiedział ten chłopiec do płaczącego kolegi, wzruszy każdą mamę. "Najlepszy kumpel"

2022-05-20 10:24

Zamiast wyśmiewać wsparł kolegę bardzą mądrą radą. Każda mama marzy o takich przyjaciołach dla swojego dziecka. Kamera podejrzała rozmowę dwóch chłopców, która była niezwykle dojrzała, jak na ich wiek. To wzruszające, jakie wsparcie potrafią dawać sobie rówieśnicy, w czasach, w których mówi się o dużej ilości zła w grupach równieśniczych.

chłopcy nastolatkowie
Autor: Getty Images Przyjaźń i wsparcie od strony rówieśników są wyjątkowo ważne dla dzieci.

Coraz częściej mówi się o złym działaniu grup rówieśniczych na starsze dzieci i nastolatków. Mamy czasy bullyingu czyli przemocy i agresji wśród dzieci w szkole, cyberprzemocy w internecie po lekcjach. Dorastanie nie ma jednak samych ciemnych stron. W dobrej grupie rówieśniczej, gdzie funkcjonuje np. "sportowe zachowanie", dziecko może otrzymać przyjaźń i wsparcie. 

Jako rodzice często boimy się, że nasze dziecko będzie gnębione, wyśmiewane. Wiele starszych dzieci momentalnie wyczuwa słabości u rówieśników i obraca je przeciwko nim. Ten chłopiec udowadnia, że może być inaczej. Aby pocieszyć kolegę nie tylko wymieniał jego zalety, ale też podał swoją własną słabość. Prawdziwy dziecięcy coach, brawo! Oby jak najwięcej takich dzieci wśród naszych pociech.

Dowiedz się: Liczba prób samobójczych dzieci wzrosła o 60 proc. - jak pomóc dziecku z myślami samobójczymi?

Przeczytaj: Depresja u dzieci: jak leczyć depresję u dziecka? Psychoterapia, terapia poznawcza, grupowa, rodzinna i farmakoterapia

Rozmowa chłopców nagrana "ukrytą kamerą" miała miejsce podczas treningu rugby. Jeden z graczy popłakał się, a trener nie był w stanie go uspokoić.

- Wszyscy są ode mnie starsi. Wszyscy są ode mnie więksi. - narzekał płacząc.

Do akcji wkroczył jego kolega.

- Bob, posłuchaj mnie. Uwierz mi, popatrz na mnie. Jestem tutaj najniższym dzieciakiem. Nie ważne kim jesteś. Nie ważne, czy jesteś niski, młodszy. Nie ważne, czy jesteś wysoki, czy jesteś masywny. Posłuchaj Bob, jesteś fantastycznym rugbystą. Jesteś niesamowity. Rozumiesz to? Jak na swój wiek jesteś fantastyczny. 

Chłopiec przestał płakać i przyjął uścisk kolegi. A trener skomentował tylko z uznaniem:

- Najlepszy kumpel z drużyny na świecie. 

Chwyta za serce, prawda?

Dowiedz się: Dzieci a internet - rodzice nie znają skali problemu BADANIE

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza