Ludziki z kasztanów i żołędzi - co potrzebne do ludzików z kasztanów i jak je zrobić?

Ludziki z kasztanów
Autor: thinkstockphotos.com

Ludziki z kasztanów i żołędzi to klasyczne dekoracje pokoju dziecka o tej porze roku. Co jest potrzebne do zrobienia takich ludzików? Oczywiście kasztany, żołędzie, a także liście i gałązki przyniesione ze spaceru. Zrób z dzieckiem ludziki z kasztanów i żołędzi - to świetna zabawa na jesienne wieczory. 

Wykonanie ludzików z kasztanów i żołędzi nie jest wcale trudnym zadaniem. Co więcej, możemy zagwarantować, że zabawa z nimi będzie naprawdę udana! Pamiętasz, jak w dzieciństwie samemu tworzyło się takie ludziki z kasztanów? Zapewnij takie wspomnienia także swojemu dziecku. Proponujemy wersję trochę inną niż klasyczne ludziki. 

Spis treści

 1. Co jest potrzebne do zrobienia ludzików z kasztanów?
 2. Jak zrobić ludziki z kasztanów?
 3. Co zrobić z ludzikami z kasztanów?
Ludziki z kasztanów
Autor: _dlarodzinki.pl|Anna Zombirt-Końko

Co jest potrzebne do zrobienia ludzików z kasztanów?

Przed zbiorem kasztanów, warto sobie mniej więcej zaplanować jakie ludziki chcemy wykonać - ułatwi nam to dobór materiałów. Nie zapominajmy, że podczas robienia ludzików z kasztanów i innych dekoracji jesiennych, niezwykle przydatne będą także łupinki od owoców jesieni.

Do przygotowania ludzików z kasztanów będziemy potrzebować:

 • kasztanów
 • żołędzi
 • łupin od kasztanów, orzechów
 • owoców dzikiej róży, czarnego bzu, głogu, jarzębiny
 • kolorowych liści
 • kawałków kory
 • szyszek
 • wykałaczek lub zapałek ze ściętą siarką

Ale tak naprawdę do wyczarowania ludzików z kasztanów można wykorzystać właściwie wszystkie skarby przyniesione ze spaceru.

Ludziki z kasztanów_1
Autor: _dlarodzinki.pl|Anna Zombirt-Końko

Jak zrobić ludziki z kasztanów?

W kasztanie, żołędziu śrubokrętem o niewielkiej średnicy wiercimy małe otworki. Następnie wkładamy w nie wykałaczki lub zapałki. Ręce można zrobić z owoców dzikiej róży, oczy z bzu, nos z głogu. Aby ludzik stał stabilnie do wykonania stóp potrzebne są płaskie kasztany.

Oczywiście, nie muszą to być tylko ludziki z kasztanów. Można z nich wykonać naprawdę prawdziwe arcydzieła! Wszystko zależy od naszej wyobraźni: łódki, owady oraz inne dekoracje jesienne.

Co zrobić z ludzikami z kasztanów?

Kiedy nasze ludziki z kasztanów będą już gotowe, można ustawić je w płaskim koszyku wyłożonym kolorowymi liśćmi i postawić na komodę czy półkę - nie tylko w dziecięcym pokoiku.

Warto nadać im niebanalne imiona i nazwy - wtedy nasi leśni przyjaciele przestaną być anonimowi. Można także zaproponować dzieciom teatrzyk z ludzików z kasztanów. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Co jeszcze można zrobić z kasztanów? Zobacz: Dekoracje z kasztanów - jak zrobić jesienne dekoracje?

Czytaj:

Kolorowanki jesień - pobierz jesienne kolorowanki do druku

Jesienne zabawy z dzieckiem: wykorzystaj liście, żołędzie

kasztanowe-ludziki
Autor: _dlarodzinki.pl|Anna Zombirt-Końko
ludziki z kasztanów i żołędzi
Autor: _dlarodzinki.pl|Anna Zombirt-Końko
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE