Ludziki z kasztanów i żołędzi - co potrzebne do ludzików z kasztanów i jak je zrobić?

2022-10-03 16:08

Ludziki z kasztanów i żołędzi to klasyczne dekoracje pokoju dziecka o tej porze roku. Co jest potrzebne do zrobienia takich ludzików? Oczywiście kasztany, żołędzie, a także liście i gałązki przyniesione ze spaceru. Zrób z dzieckiem ludziki z kasztanów i żołędzi - to świetna zabawa na jesienne wieczory. 

Ludziki z kasztanów
Autor: thinkstockphotos.com

Wykonanie ludzików z kasztanów i żołędzi nie jest wcale trudnym zadaniem. Co więcej, możemy zagwarantować, że jesienna zabawa z nimi będzie naprawdę udana! Pamiętasz, jak w dzieciństwie samemu tworzyło się takie ludziki z kasztanów? Zapewnij takie wspomnienia także swojemu dziecku. Proponujemy wersję trochę inną niż klasyczne ludziki. 

Spis treści

 1. Co jest potrzebne do zrobienia ludzików z kasztanów?
 2. Jak zrobić ludziki z kasztanów?
 3. Co zrobić z ludzikami z kasztanów?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Co jest potrzebne do zrobienia ludzików z kasztanów?

Przed zbiorem kasztanów, warto sobie mniej więcej zaplanować, jakie ludziki z kasztanów chcemy wykonać - ułatwi nam to dobór materiałów. Nie zapominajmy, że podczas robienia ludzików z kasztanów i innych dekoracji jesiennych, niezwykle przydatne będą także łupinki od owoców jesieni.

Do przygotowania ludzików z kasztanów będziemy potrzebować:

 • kasztanów
 • żołędzi
 • łupin od kasztanów, orzechów
 • owoców dzikiej róży, czarnego bzu, głogu, jarzębiny
 • kolorowych liści
 • kawałków kory
 • szyszek
 • wykałaczek lub zapałek ze ściętą siarką

Ale tak naprawdę do wyczarowania ludzików z kasztanów można wykorzystać właściwie wszystkie skarby przyniesione ze spaceru.

Czytaj również: Prace plastyczne jesień. 5 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Kolorowanki jesienne do druku - aż 15 wzorów dla małych i dużych

Jak zrobić ludziki z kasztanów?

W kasztanie, żołędziu śrubokrętem o niewielkiej średnicy wiercimy małe otworki. Następnie wkładamy w nie wykałaczki lub zapałki. Ręce można zrobić z owoców dzikiej róży, oczy z bzu, nos z głogu. Aby ludzik z kasztanów stał stabilnie do wykonania stóp potrzebne są płaskie kasztany.

Oczywiście, nie muszą to być tylko ludziki z kasztanów. Można z nich wykonać naprawdę prawdziwe arcydzieła! Wszystko zależy od naszej wyobraźni: łódki, owady oraz inne dekoracje jesienne.

Co zrobić z ludzikami z kasztanów?

Kiedy nasze ludziki z kasztanów będą już gotowe, można ustawić je w płaskim koszyku wyłożonym kolorowymi liśćmi i postawić na komodę czy półkę - nie tylko w dziecięcym pokoiku.

Warto nadać im niebanalne imiona i nazwy - wtedy nasi leśni przyjaciele przestaną być anonimowi. Można także zaproponować dzieciom teatrzyk z ludzików z kasztanów. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Co jeszcze można zrobić z kasztanów? Zobacz: Dekoracje z kasztanów - jak zrobić jesienne dekoracje?

Dekoracje z dyni dla dzieci. 5 pomysłów na ozdoby z dyni

QUIZ Co wiesz o jesieni?

Pytanie 1 z 10
Kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza