Higiena intymna chłopca i dziewczynki - 10 najczęstszych błędów, które popełniasz

2022-01-03 10:12

Higiena intymna dzieci jest niezwykle ważną kwestią, która nie powinna być dla żadnego z rodziców tematem tabu. Bez względu na fakt, jakiej płci jest dziecko, należy dbać o jego miejsca intymne, aby uniknąć infekcji czy też synechii. Oto najczęstsze błędy popełniane przez rodziców w kwestii higieny intymnej dzieci.

Higiena intymna chłopca i dziewczynki
Autor: Getty images 10 najczęstszych błędów, które popełniasz

Dbanie o higienę intymną dzieci jest bardzo istotne, tymczasem często - nieświadomie - popełniamy w tej kwestii błędy. Nie dość, że rodzice pokazują i uczą maluszka, jak dbać o tę okolicę, jak wycierać się po skorzystaniu z toalety czy w jaki sposób myć miejsca intymne, to zapobiegają różnego rodzaju infekcjom oraz możliwym powikłaniom nieprawidłowej higieny.

Skóra u niemowląt jest bowiem bardzo delikatna i podatna na podrażnienia czy infekcje. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że u dzieci mycie miejsc intymnych różni się nieco od tego, jak wygląda to u osób dorosłych. Sprawdź w naszej galerii, czy nie popełniasz najczęstszych błędów rodziców podczas dbania o higienę intymną.

Czytaj również: Kosmetyki dla dziecka - 5 kosmetyków dla niemowlęcia, które musisz mieć

26 pytań o pielęgnację niemowlaka, które zadaje każda mama

Przewijanie dziewczynki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza