Higiena intymna chłopca i dziewczynki - 10 najczęstszych błędów, które popełniasz

2022-01-03 10:12

Higiena intymna dzieci jest niezwykle ważną kwestią, która nie powinna być dla żadnego z rodziców tematem tabu. Bez względu na fakt, jakiej płci jest dziecko, należy dbać o jego miejsca intymne, aby uniknąć infekcji czy też synechii. Oto najczęstsze błędy popełniane przez rodziców w kwestii higieny intymnej dzieci.

Higiena intymna chłopca i dziewczynki
Autor: Getty images 10 najczęstszych błędów, które popełniasz

Dbanie o higienę intymną dzieci jest bardzo istotne, tymczasem często - nieświadomie - popełniamy w tej kwestii błędy. Nie dość, że rodzice pokazują i uczą maluszka, jak dbać o tę okolicę, jak wycierać się po skorzystaniu z toalety czy w jaki sposób myć miejsca intymne, to zapobiegają różnego rodzaju infekcjom oraz możliwym powikłaniom nieprawidłowej higieny.

Skóra u niemowląt jest bowiem bardzo delikatna i podatna na podrażnienia czy infekcje. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że u dzieci mycie miejsc intymnych różni się nieco od tego, jak wygląda to u osób dorosłych. Sprawdź w naszej galerii, czy nie popełniasz najczęstszych błędów rodziców podczas dbania o higienę intymną.

Czytaj również: Kosmetyki dla dziecka - 5 kosmetyków dla niemowlęcia, które musisz mieć

26 pytań o pielęgnację niemowlaka, które zadaje każda mama

Przewijanie dziewczynki