Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia? Test

2021-10-27 8:33

Myślisz, że twoja rodzina zdrowo się odżywia? Sprawdź się w naszym teście i dowiedz się, czy umiesz kształtować zdrowe nawyki dietetyczne w swoim domu! Odpowiedz na pytania testowe, ale szczerze i bez naciągania. Przeczytaj rozwiązanie testu i wyciągnij wnioski.

zdrowe odżywianie
Autor: Getty images W zdrowym odżywianiu całej rodziny bardzo ważne jest, by także dzieci angażowały się w przygotowywanie wspólnych posiłków.

Zdrowe odżywienia całej rodziny jest kluczowe dla kształtowania dobrych nawyków dietetycznych naszych dzieci. Szkopuł jednak tkwi w słowie "całej". Żeby dzieci chciały sięgać po zdrowy jadłospis, rodzic także musi go przestrzegać. Dziecko nie da się oszukać! Gdy zobaczy, że rodzic na talerzu ma co innego niż ono, będzie chciało iść w jego ślady. Na nic zdadzą się tłumaczenia i wykłady o korzyściach płynących z jedzenia warzyw i owoców! Dziecko będzie wierną kopią naszych zachowań.

Daj dobry przykład swoim dzieciom i zaszczep w nich zdrowe nawyki od najmłodszych lat! To jedyna droga do zdrowia i sprawności całej rodziny, uniknięcia otyłości (plagi dzisiejszych czasów!) i chorób dietozależnych, na które cierpi coraz więcej współczesnych dzieci.

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy masz jeszcze dużo do zrobienia w temacie zdrowego odżywiania swojej rodziny.

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?
M jak mama: Źródło żelaza w diecie