Mama pokazała, jak karmi bliźnięta. "To niebezpieczne" - grzmią Internauci

2022-12-09 14:12

Opieka nad dwójką dzieci w tym samym wieku nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie gdy maluchy są w wieku niemowlęcym i przychodzi czas karmienia. Ta mama podzieliła się w mediach społecznościowych sposobem na karmienie bliźniąt, kiedy zostaje sama. Internauci nie byli zachwyceni. Uznali, że ta metoda jest bardzo niebezpieczna.

Bliźnięta
Autor: Screen/ Instagram @theprettylittlehome Mama pokazała, jak karmi bliźnięta. "To niebezpieczne" - grzmią Internauci

Karmienie bliźniąt może być w pierwszym okresie dość trudne. Nie każda mama od razu opanowuje metodę karmienia piersią dwójki dzieci jednocześnie. Nie zawsze mamy również taką możliwość,  karmiąc mlekiem modyfikowanym.

Iryna jest mamą bliźniaków i prowadzi swój profil na Instagramie @theprettylittlehome. Opisuje na nim swoją codzienność i dzieli się własnymi doświadczeniami w opiece nad dwójką dzieci w tym samym wieku.

Na jednym ze swoich filmików podzieliła się metodą, którą opracowała, gdy chłopcy byli jeszcze malutcy i pili mleko z butelki. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, ostrzegających, że taki sposób karmienia jest niebezpieczny.

Zobacz także: Mama bliźniaków: 10 rad dla przyszłej mamy bliźniąt

Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar

Sposób na karmienie bliźniąt

Iryna opublikowała krótki filmik, gdy jej mali chłopcy James i Johnny, byli jeszcze noworodkami.

Na nagraniu możemy zobaczyć dwójkę dzieci leżących na podwójnej poduszce do karmienia. Przypomina dużego rogala, ale ma miejsce na bliźnięta. Ubrane w same bodziaki z długim rękawem maluchy mają przy szyi poduszkę podróżną, na której oparta jest butelka. Możemy zobaczyć, że chłopcy piją mleko.

Iryna napisała pod postem, że zawsze trzymała butelki bliźniaków w tym samym czasie, ale czasami po prostu sama potrzebowała przerwy. Zwłaszcza gdy zostaje sama z dziećmi.

Przyznała, że ten patent był pomocny od czasu do czasu i nie stosowała go za każdym razem, gdy chłopcy byli mali.

„To niebezpieczne”

Post polubiło niemal 100 tysięcy Internautów. Wielu komentujących zwróciło jednak uwagę, że metoda przedstawiona przez młodą mamę, jest po prostu niebezpieczna. Niektórzy byli po prostu oburzeni, że ktokolwiek mógł nazwać film uroczym.

— Nie mogę uwierzyć w to, co widzę. To nie jest bezpieczne. Żaden pediatra tego nie popiera. Trzeba było wpierw to skonsultować ze specjalistą — grzmi jedna z Internautek.

— To jest bardzo niebezpieczna metoda karmienia. W ogóle niezalecana.

— Dzieci umierały przez podpieranie butelek. Są nawet ostrzeżenia, by nigdy tego nie robić — podkreśla kolejna.

— Nienawidzę takiego sposobu. W czasie karmienia chodzi nie tylko o odżywianie. To nawiązywanie więzi.

— Straszny pomysł. Jeśli któryś się zakrztusi, to może dojść do tragedii. Poza tym butelka opiera się na dolnej wardze i dziecko nie ssie prawidłowo.

W odpowiedzi na tak liczne negatywne komentarze Iryna dopisała do swojego postu krótkie sprostowanie. Dodała, że zawsze była obok swoich dzieci i nic im się nie stało. To jednak również nie uspokoiło Internautów.

— Dość niebezpieczna metoda, nawet gdy się tam zostaje i obserwuje dzieci. Bezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu – napisała nieprzekonana Internautka

Czytaj także: Ile powinien jeść noworodek — jak często karmić niemowlaka? 

Prawidłowe żywienie 6-miesięcznego niemowlęcia – co jest faktem, a co mitem?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza