Czy opalanie odchudza?

2019-11-28 10:30

Wiosenne odchudzanie to efekt pierwszych cieplejszych dni. Eksperci sądzą, że słoneczna pogoda ma cudowne właściwości odchudzające! Wszystko dzięki słońcu, które na dwa sposoby walczy z naszym zgromadzonym przez zimę tłuszczem.

Czy opalanie odchudza?
Autor: Getty Images

Przede wszystkim chodzi o działanie witaminy D, która wytwarza się w naszych ciałach pod wpływem promieni słońca. Rezultaty badań naukowców z Uniwersytetu w Minnesocie dowodzą, że by uzyskać odpowiedni jej poziom w organizmie, należy opalać się 5-30 minut dziennie.

- Witamina D po pierwsze poprawia przemianę materii, po drugie powoduje polepszenie wchłaniania wapnia, a przecież zwłaszcza kobiety z niedoborem tego składnika mają większe tendencje do otyłości – mówi mgr Małgorzata Krukowska, dietetyk.

Czytaj także: Czy w ciąży można się opalać?

Ale to nie koniec odchudzających właściwości letniej pogody. Promienie słońca wpływają na tak zwaną brunatną tkankę tłuszczową w naszych organizmach, która zamiast gromadzić zapasy tłuszczu, sprzyja spalaniu kalorii przez wytwarzanie ciepła.

- Brunatna tkanka tłuszczowa ma zupełnie inne właściwości niż ta bardziej nam znana – mówi dietetyk. - Badania dowodzą, że im więcej jej w naszym organizmie, tym mniejsze tendencje do tycia – dowodzi. A żeby ta tkanka działała jak należy, potrzeba jak najwięcej słońca, którego już od wiosny z pewnością nam nie zabraknie!

Zobacz też: Czy opalanie jest bezpieczne?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza