Prezenty od Zajączka dla 2-latka i 3-latka. Co można dać dziecku na prezent wielkanocny?

2021-02-08 10:27

Coraz częściej rodzice dają swoim dzieciom prezenty od Zajączka. Co to takiego? To prezenty z okazji świąt Wielkiej Nocy. Na zachodzie tradycja obdarowywania się prezentami od Zajączka jest niemal tak popularna jak tradycja prezentów od św. Mikołaja. Zobacz, co polski Zajączek może kupić 2-latkowi i 3-latkowi.

Prezenty od Zajączka dla 2-latka i 3-latka. Co można dać dziecku na prezent wielkanocny?
Autor: Getty images Co można dać 2-, 3-latkowi na prezent wielkanocny?

Spis treści

  1. Symboliczne prezenty od Zajączka dla 2-, 3-latka
  2. Prezenty od Zajączka dla 2-, 3-latka związane z Wielkanocą

Prezenty od Zajączka dla 2-latka czy 3-latka to w Polsce wciąż nowa tradycja. Święta Wielkanocne nie kojarzą się z prezentami, w przeciwieństwie do świąt Bożego Narodzenia. A jednak zwyczaje kultury anglosaskiej przenikają do nas coraz silniej, dlatego wielu rodziców decyduje się na kupno prezentów od Zajączka dla swoich dzieci.

Jaki prezent od Zajączka dla 2-latka czy 3-latka sprawdzi się najlepiej? Masz dwie opcje. Możesz kupić coś, co będzie nawiązywało do Świąt Wielkanocnych, które są pretekstem do obdarowania malucha albo kupić coś, o czym wiesz, że jest marzeniem twojego dziecka.

To, co kupisz maluchowi zależy też od tego, czy chcesz, aby prezenty od Zajączka były symboliczne, czy zamierzasz poświecić na nie więcej pieniędzy, podobnie jak to robi się na Gwiazdkę.

Czytaj również: Zajączek wielkanocny zrób to sam: jak zrobić zająca wielkanocnego?

Wielkanoc: zwyczaje i obrzędy, które powinno znać twoje dziecko

Potrawy na Wielkanoc: poznaj 5 potraw, bez których nie ma świąt wielkanocnych

Symboliczne prezenty od Zajączka dla 2-, 3-latka

Jeśli prezent ma być tylko symboliczny i po prostu ma sprawić dziecku przyjemność "na chwilę", warto sięgnąć po drobiazgi, których koszt nie przekroczy 40-50 zł. 

Zastanów się, czym lubi się bawić twoje dziecko i znajdź niedrogi prezent, odpowiadający jego zainteresowaniom. Może malec jest na etapie grających zabawek, puzzli albo lalek? A może ciągle ogląda film z ulubionym bohaterem? Kup mu jakiś drobiazg z jego wizerunkiem.

Czytaj równieżPrezenty od Zajączka dla 4-latka i 5-latka. Propozycje na prezent wielkanocny dla dziecka

Jakie zabawki dla dwulatka? Pomysł na prezent dla dwuletniego dziecka

Zabawki dla 3-latka. Pomysł na prezent dla trzylatka

Prezenty od Zajączka dla 2-, 3-latka związane z Wielkanocą

Taki prezent powinien nawiązywać do tradycji wielkanocnej lub do symboli związanych z tym świętem. Może to być drobiazg z motywem zajączka wielkanocnego albo pisanek. Symbolami Wielkiej Nocy są też baranek oraz wiosna, która tak jak Wielkanoc kojarzy się z odrodzeniem i nowym życiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza