Prezenty od Zajączka dla 4-latka i 5-latka. Propozycje na prezent wielkanocny dla dziecka

2021-02-08 14:48

4-latek i 5-latek może domagać się prezentów od Zajączka, zwłaszcza jeśli jego koledzy dostają podarunki z okazji Wielkanocy. Choć to nowa tradycja w naszym kraju, to jednak warto zastanowić się, czy nie kupić 4-latkowi oraz 5-latkowi prezentów od Zajączka. Co wybrać na prezent wielkanocny?

Prezenty od Zajączka dla 4-latka i 5-latka.
Autor: Getty images Co można dać 2-latkowi na prezent wielkanocny?

Spis treści

  1. Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniej dziewczynki
  2. Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniego chłopca

Prezenty od Zajączka dla 4-latka i 5-latka wymagają głębszego zastanowienia. Maluszkowi można dać jakiś drobiazg, który zajmie go na parę chwil, ale 4- i 5-latek może już zadawać pytania, dlaczego Zajączek przyniósł mu na Wielkanoc taki, a nie inny prezent.

Zacznijmy od tego, że z wiarą w Zajączka jest tak samo, jak z wiarą w Mikołaja. Dzieci w wieku przedszkolnym wierzą, że prezenty świąteczne nie są sprawką rodziców. Dopiero później, z czasem zaczynają rozumieć, że zarówno Zajączek, jak i wróżka kłębuszka to tylko wymyślona postać.

Póki dziecko wierzy w istnienie Zajączka wielkanocnego, który przynosi mu prezenty warto wykorzystać ten fakt i podarować dziecku zabawki związane ze świętami - np. z motywami zajączków czy pisanek.

Można też pokusić się o zorganizowanie zabawy w szukanie pisanek, na wzór anglosaskich zwyczajów wielkanocnych, skąd też pochodzi sam zwyczaj prezentów od Zajączka. Uczestnicy zabawy, po zebraniu wszystkich jajek ukrytych w domu lub w ogródku (jeśli takim dysponujemy) otrzymują prezenty od Zajączka.

Czytaj również:

Prezenty od Zajączka dla 2-latka i 3-latka. Co można dać dziecku na prezent wielkanocny?

Jak zrobić pisanki z dzieckiem? [5 POMYSŁÓW]

Ozdoby wielkanocne: jak je wykonać?

Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniej dziewczynki

Prezenty dla dziewczynek od Zajączka Wielkanocnego mogą być związane z samym ofiarodawcą. 4-, 5-latki na pewno ucieszą się z miłego pluszowego zajączka lub z figurek przedstawiających króliczki.

Dziewczynki w tym wieku lubią też układać puzzle, uwielbiają rysować i bardzo chcą być księżniczkami - może więc Zajączek spełni jedno z tych marzeń?

Czytaj również: Prezent dla 5-latka. Pomysły na ciekawe prezenty dla dziewczynki i chłopca

Prezenty dla dzieci. Pomysły na ciekawe i fajne prezenty dla dzieci do 100 zł

Życzenia na Wielkanoc. Tradycyjne i oryginalne życzenia wielkanocne

Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniego chłopca

Samochody, maszyny, klocki - to wymarzone prezenty dla kilkuletniego chłopca. Klocki czy puzzle nie znudzą się nigdy i można do nich wracać po wielu miesiącach fascynacji innymi zabawkami. Pamiętajmy jednak, że prezentem od Zajączka może być też książka albo akcesoria, które zamienią pięciolatka w superbohatera!