Prezenty od Zajączka dla 4-latka i 5-latka. Propozycje na prezent wielkanocny dla dziecka

2021-02-08 14:48

4-latek i 5-latek może domagać się prezentów od Zajączka, zwłaszcza jeśli jego koledzy dostają podarunki z okazji Wielkanocy. Choć to nowa tradycja w naszym kraju, to jednak warto zastanowić się, czy nie kupić 4-latkowi oraz 5-latkowi prezentów od Zajączka. Co wybrać na prezent wielkanocny?

Prezenty od Zajączka dla 4-latka i 5-latka.
Autor: Getty images Co można dać 2-latkowi na prezent wielkanocny?

Spis treści

  1. Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniej dziewczynki
  2. Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniego chłopca

Prezenty od Zajączka dla 4-latka i 5-latka wymagają głębszego zastanowienia. Maluszkowi można dać jakiś drobiazg, który zajmie go na parę chwil, ale 4- i 5-latek może już zadawać pytania, dlaczego Zajączek przyniósł mu na Wielkanoc taki, a nie inny prezent.

Zacznijmy od tego, że z wiarą w Zajączka jest tak samo, jak z wiarą w Mikołaja. Dzieci w wieku przedszkolnym wierzą, że prezenty świąteczne nie są sprawką rodziców. Dopiero później, z czasem zaczynają rozumieć, że zarówno Zajączek, jak i wróżka kłębuszka to tylko wymyślona postać.

Póki dziecko wierzy w istnienie Zajączka wielkanocnego, który przynosi mu prezenty warto wykorzystać ten fakt i podarować dziecku zabawki związane ze świętami - np. z motywami zajączków czy pisanek.

Można też pokusić się o zorganizowanie zabawy w szukanie pisanek, na wzór anglosaskich zwyczajów wielkanocnych, skąd też pochodzi sam zwyczaj prezentów od Zajączka. Uczestnicy zabawy, po zebraniu wszystkich jajek ukrytych w domu lub w ogródku (jeśli takim dysponujemy) otrzymują prezenty od Zajączka.

Czytaj również:

Prezenty od Zajączka dla 2-latka i 3-latka. Co można dać dziecku na prezent wielkanocny?

Jak zrobić pisanki z dzieckiem? [5 POMYSŁÓW]

Ozdoby wielkanocne: jak je wykonać?

Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniej dziewczynki

Prezenty dla dziewczynek od Zajączka Wielkanocnego mogą być związane z samym ofiarodawcą. 4-, 5-latki na pewno ucieszą się z miłego pluszowego zajączka lub z figurek przedstawiających króliczki.

Dziewczynki w tym wieku lubią też układać puzzle, uwielbiają rysować i bardzo chcą być księżniczkami - może więc Zajączek spełni jedno z tych marzeń?

Czytaj również: Prezent dla 5-latka. Pomysły na ciekawe prezenty dla dziewczynki i chłopca

Prezenty dla dzieci. Pomysły na ciekawe i fajne prezenty dla dzieci do 100 zł

Życzenia na Wielkanoc. Tradycyjne i oryginalne życzenia wielkanocne

Prezent od Zajączka dla 4-, 5-letniego chłopca

Samochody, maszyny, klocki - to wymarzone prezenty dla kilkuletniego chłopca. Klocki czy puzzle nie znudzą się nigdy i można do nich wracać po wielu miesiącach fascynacji innymi zabawkami. Pamiętajmy jednak, że prezentem od Zajączka może być też książka albo akcesoria, które zamienią pięciolatka w superbohatera!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza