Czy masz wystarczająco dużo CZASU dla swojego DZIECKA?

2013-10-17 15:48

Też masz wrażenie, że ciągle brakuje ci czasu dla własnego dziecka? Nie jesteś sam! Paweł Zawitkowski wyjaśnia, jak to się dzieje, że mamy coraz mniej czasu dla własnych dzieci. I, przede wszystkim, jaki wpływ na dzieci ma ciągłe zabieganie rodziców.

spedzanie czasu z dziecmi
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Gdzie popełniliśmy błąd?
  2. Czy dziecko nie ma czasem zbyt wielu zajęć?

Faktem jest, że poświęcamy swoim dzieciom coraz mniej czasu. Problem ten zauważają także eksperci. Proszą rodziców, żeby nie zaniedbywali relacji rodzinnych.W końcu to najcenniejsze co mamy.

Gdzie popełniliśmy błąd?

Zabiegani rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci. Specjaliści nie mają wątpliwości, że to potęguje problemy u dzieci w czasie dorastania. Gdzie popełniliśmy błąd? - pytają wtedy. Takie pytanie zadają sobie rodzice, kiedy zaczynają się pojawiać problemy wychowawcze. Przecież staraliśmy się najlepiej jak potrafimy. – Dorośli nie popełniają błędów wychowawczych, oni po prostu wpadają w pułapki – uważa Paweł Zawitkowski, który tłumaczy, że problemy w wychowaniu dzieci wynikają z rozpędu lub braku doświadczenia i czasu dla siebie nawzajem. – Nikt nie decyduje o tym, że popełni jakiś błąd wychowawczy, tylko robi to z rozpędu albo braku doświadczenia. Rodzice, którym rodzi się małe dziecko nie są po pięcioletnim fakultecie rodzicielstwa. Uczymy się tego całe życie – mówi fizjoterapeuta agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Czy dziecko nie ma czasem zbyt wielu zajęć?

Błędy w wychowaniu dziecka wynikają często z zagubienia i nadmiaru zajęć. Każdy rodzic chce dostarczyć dziecku jak najwięcej wrażeń i doświadczeń oraz zapewnić wysoki poziom edukacji. Zdaniem eksperta to pułapka, z czego nie zdajemy sobie sprawy. – W natłoku zbyt wielu zajęć nie ma czasu na to, żeby posłuchać dziecka, poznać jego potrzeb. Może dla dziecka nie będzie atrakcją kurs pływania czy kupno rowerka biegowego. Może maluch jest do tego nieprzygotowany, może jeszcze nie czas – powiedział Paweł Zawitkowski w czasie Akademii RodziceMalucha.pl.Zdaniem fizjoterapeuty kluczowy jest czas. Trzeba mieć go najpierw dla siebie, poznać swoje potrzeby, znać swoje ograniczenia, ale i możliwości. Potem dopiero można poświęcić się w pełni wychowywaniu dziecka.

materiały prasowe Newseria
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza