Dzieci kryształowe

2019-01-07 14:10

Jeśli dziecko ma piękne, duże oczy, jest pogodne, spokojne, być może ktoś powie, że jest tzw. kryształowym dzieckiem. Co oznacza to określenie, które stworzyła parapsychologia i kim są według niej dzieci kryształowe?

Dzieci kryształowe
Autor: Getty images

Według Doreen Virtue, autorki książki o dzieciach kryształowych, mniej więcej od 1995 roku na świat zaczęły przychodzić dzieci, których celem jest skierowanie rozwoju ludzkości w zupełnie innym kierunku: na ścieżkę dobra i życia bez agresji. Dzieci te mają wyróżniać się już na pierwszy rzut oka swoim wyglądem: mają duże, bardzo jasne oczy, z jasną tęczówką i o hipnotyzującym wręcz spojrzeniu. Czy takie dzieci naprawdę istnieją? To teoria nie poparta żadnymi badaniami naukowymi. Tym niemniej to pojęcie przewija się na różnych stronach internetowych i jako mama możesz się z nim zetknąć.

Spis treści:

  1. Cechy charakteru kryształowych dzieci 
  2. Zachowanie i uzdolnienia dzieci kryształowych 
  3. Kryształowe dzieci a autyzm

Cechy charakteru

Zwolennicy tej teorii twierdzą, że dzieci kryształowe są z natury bardzo spokojne: jako niemowlęta właściwie nie płaczą i nie domagają się ciągłej obecności rodziców, lecz odłożone do łóżeczka, potrafią spokojnie leżeć, przyglądając się otoczeniu.

Już w wieku przedszkolnym silnie przyciągają do siebie rówieśników, po za tym są dobre, skłonne do pomocy, nie wykazują agresji. Ludziom przebywającym w pobliżu natychmiast udziela się ich pozytywne nastawienie i dobra energia, jaką emanują.

Tak zwane dzieci kryształowe są  bardzo wrażliwe i odrzucają myśl o krzywdzeniu innych istot. W dzieciństwie często odmawiają jedzenia mięsa, a w wieku nastoletnim świadomie przechodzą na wegetarianizm. Są bardzo blisko związane z naturą i najchętniej przebywają na łonie przyrody. Bywają niejadkami, gdyż instynktownie wyczuwają szkodliwe pokarmy, zwłaszcza żywność wysoko przetworzoną. Często cierpią na alergie pokarmowe, niechętnie sięgają po słodycze.

Czytaj:

Dzieci indygo - kim są i jaka jest ich misja?

Horoskop dla dziecka: charakter dziecka jest zapisany w gwiazdach

Horoskop urodzeniowy dziecka

Zachowanie

O tak zwanych dzieciach kryształowych mówi się, że żyją przede wszystkim w sferze duchowej. Bywa, że  zachowują się w sposób niezrozumiały dla otoczenia: rozmawiają z kimś, kogo nikt inny nie widzi, miewają niewidzialnych przyjaciół.

Przypisuje się im również inne niezwykłe dary: intuicji i przewidywania. Instynktownie unikają miejsc, w których ma wydarzyć się coś złego, są też w stanie rozpoznać, kto jest po drugiej stronie dzwoniącego telefonu, nim jeszcze odbiorą połączenie.

Dzieci kryształowe mają mieć również niezwykłe uzdolnienia artystyczne. Są bardzo twórcze i kreatywne. Uwielbiają muzykę i taniec, spełniają się na zajęciach muzycznych i teatralnych, a w wieku szkolnym to właśnie zajęcia artystyczne są tymi, na których takie dzieci czują się najlepiej. Często bowiem na innych zajęciach nie potrafią się skupić, gdyż w wieku szkolnym odczuwają stałą potrzebę bycia w ruchu.

Dobrze wiedzieć

Ciąża matek kryształowych dzieci  jest ponoć  inna, niż zwykłe ciąże: obfituje w wiele niezwykłych duchowych doświadczeń i pięknych snów. Matki takich dzieci często opowiadają, że jeszcze w trakcie ciąży komunikowały się z maluchami telepatycznie, odbierając ich emocje, pragnienia, a nawet informacje o tym, kiedy rozpocznie się poród. 

Czytaj:

Jak rozbudzić w dziecku ukryte zdolności?

Kim dziecko będzie w przyszłości?

Dziecko kryształowe a autyzm

Kryształowe dzieci zaczynają mówić stosunkowo późno – w wieku trzech, czterech lat, a nawet później. Przypisuje im się zdolność telepatii, czyli przekazywania innym swoich pragnień i potrzeb za pomocą umysłu. Same również są bardzo czułe na to, co myślą inni: na skierowane do nich w myślach słowa „kocham cię” potrafią głośno odpowiedzieć: „ja ciebie też”.

Jako kilkulatki często też ponoć tworzą własny język gestów i dźwięków, za pomocą którego porozumiewają się z najbliższymi. Ten sposób komunikowania się kryształowych dzieci z otoczeniem często jednak uznawany jest za nieprawidłowy i prowadzi do mylnego zdiagnozowania autyzmu.

Tymczasem różnice między dziećmi autystycznymi a dziećmi kryształowymi są istotne. Dzieci autystyczne są obojętne na świat zewnętrzny i innych ludzi, a dzieci kryształowe, choć w dzieciństwie są małomówne i czasem mogą wydawać się wycofane, to jednak łakną kontaktu z innymi ludźmi i są wrażliwe na ich potrzeby. I najważniejsze: dzieci kryształowe to teoria z dziedziny badającej rzekome zjawiska psychiczne, autyzm to schorzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza