Dzieci kryształowe

2019-01-07 14:10

Jeśli dziecko ma piękne, duże oczy, jest pogodne, spokojne, być może ktoś powie, że jest tzw. kryształowym dzieckiem. Co oznacza to określenie, które stworzyła parapsychologia i kim są według niej dzieci kryształowe?

Dzieci kryształowe
Autor: Getty images

Według Doreen Virtue, autorki książki o dzieciach kryształowych, mniej więcej od 1995 roku na świat zaczęły przychodzić dzieci, których celem jest skierowanie rozwoju ludzkości w zupełnie innym kierunku: na ścieżkę dobra i życia bez agresji. Dzieci te mają wyróżniać się już na pierwszy rzut oka swoim wyglądem: mają duże, bardzo jasne oczy, z jasną tęczówką i o hipnotyzującym wręcz spojrzeniu. Czy takie dzieci naprawdę istnieją? To teoria nie poparta żadnymi badaniami naukowymi. Tym niemniej to pojęcie przewija się na różnych stronach internetowych i jako mama możesz się z nim zetknąć.

Spis treści:

  1. Cechy charakteru kryształowych dzieci 
  2. Zachowanie i uzdolnienia dzieci kryształowych 
  3. Kryształowe dzieci a autyzm

Cechy charakteru

Zwolennicy tej teorii twierdzą, że dzieci kryształowe są z natury bardzo spokojne: jako niemowlęta właściwie nie płaczą i nie domagają się ciągłej obecności rodziców, lecz odłożone do łóżeczka, potrafią spokojnie leżeć, przyglądając się otoczeniu.

Już w wieku przedszkolnym silnie przyciągają do siebie rówieśników, po za tym są dobre, skłonne do pomocy, nie wykazują agresji. Ludziom przebywającym w pobliżu natychmiast udziela się ich pozytywne nastawienie i dobra energia, jaką emanują.

Tak zwane dzieci kryształowe są  bardzo wrażliwe i odrzucają myśl o krzywdzeniu innych istot. W dzieciństwie często odmawiają jedzenia mięsa, a w wieku nastoletnim świadomie przechodzą na wegetarianizm. Są bardzo blisko związane z naturą i najchętniej przebywają na łonie przyrody. Bywają niejadkami, gdyż instynktownie wyczuwają szkodliwe pokarmy, zwłaszcza żywność wysoko przetworzoną. Często cierpią na alergie pokarmowe, niechętnie sięgają po słodycze.

Czytaj:

Dzieci indygo - kim są i jaka jest ich misja?

Horoskop dla dziecka: charakter dziecka jest zapisany w gwiazdach

Horoskop urodzeniowy dziecka

Zachowanie

O tak zwanych dzieciach kryształowych mówi się, że żyją przede wszystkim w sferze duchowej. Bywa, że  zachowują się w sposób niezrozumiały dla otoczenia: rozmawiają z kimś, kogo nikt inny nie widzi, miewają niewidzialnych przyjaciół.

Przypisuje się im również inne niezwykłe dary: intuicji i przewidywania. Instynktownie unikają miejsc, w których ma wydarzyć się coś złego, są też w stanie rozpoznać, kto jest po drugiej stronie dzwoniącego telefonu, nim jeszcze odbiorą połączenie.

Dzieci kryształowe mają mieć również niezwykłe uzdolnienia artystyczne. Są bardzo twórcze i kreatywne. Uwielbiają muzykę i taniec, spełniają się na zajęciach muzycznych i teatralnych, a w wieku szkolnym to właśnie zajęcia artystyczne są tymi, na których takie dzieci czują się najlepiej. Często bowiem na innych zajęciach nie potrafią się skupić, gdyż w wieku szkolnym odczuwają stałą potrzebę bycia w ruchu.

Dobrze wiedzieć

Ciąża matek kryształowych dzieci  jest ponoć  inna, niż zwykłe ciąże: obfituje w wiele niezwykłych duchowych doświadczeń i pięknych snów. Matki takich dzieci często opowiadają, że jeszcze w trakcie ciąży komunikowały się z maluchami telepatycznie, odbierając ich emocje, pragnienia, a nawet informacje o tym, kiedy rozpocznie się poród. 

Czytaj:

Jak rozbudzić w dziecku ukryte zdolności?

Kim dziecko będzie w przyszłości?

Dziecko kryształowe a autyzm

Kryształowe dzieci zaczynają mówić stosunkowo późno – w wieku trzech, czterech lat, a nawet później. Przypisuje im się zdolność telepatii, czyli przekazywania innym swoich pragnień i potrzeb za pomocą umysłu. Same również są bardzo czułe na to, co myślą inni: na skierowane do nich w myślach słowa „kocham cię” potrafią głośno odpowiedzieć: „ja ciebie też”.

Jako kilkulatki często też ponoć tworzą własny język gestów i dźwięków, za pomocą którego porozumiewają się z najbliższymi. Ten sposób komunikowania się kryształowych dzieci z otoczeniem często jednak uznawany jest za nieprawidłowy i prowadzi do mylnego zdiagnozowania autyzmu.

Tymczasem różnice między dziećmi autystycznymi a dziećmi kryształowymi są istotne. Dzieci autystyczne są obojętne na świat zewnętrzny i innych ludzi, a dzieci kryształowe, choć w dzieciństwie są małomówne i czasem mogą wydawać się wycofane, to jednak łakną kontaktu z innymi ludźmi i są wrażliwe na ich potrzeby. I najważniejsze: dzieci kryształowe to teoria z dziedziny badającej rzekome zjawiska psychiczne, autyzm to schorzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. 

Popularne dzieci znanych rodziców. Czyj to syn? Czyja córka?

Pytanie 1 z 10
Czyj to syn?
Zdjęcie