Czego objawem są czerwone dłonie?

2019-12-27 14:34

Dłonie mogą robić się czerwone z wielu powodów, jednak gdy staje się to częstym problemem, może oznaczać konkretną dolegliwość. Sprawdź, dlaczego dłonie są zaczerwienione.

Czerwone dłonie
Autor: Getty images

Zaczerwienienie dłoni często jest związane z wykonywaniem domowych czynności, takich jak ręczne pranie czy mycie naczyń. Czasami jest wynikiem zetknięcia z gorącym przedmiotem czy parą wodną.

Czerwona skóra dłoni może być też reakcją alergiczną na detergenty lub kremy, najczęściej jest jednak wynikiem odmrożenia.

Jeżeli zaczerwienienie utrzymuje się mimo zmiany proszku do prania czy kosmetyków, a odmrożenie jest wykluczone, inną przyczyną może być schorzenie zwane rumieniem dłoniowym. To z kolei świadczy o chorobach wątroby, w szczególności o marskości i stłuszczeniu tego organu.

Trzeba wtedy sprawdzić, czy występują inne objawy choroby wątroby: spuchnięte nogi i jama brzuszna, widoczne żyły w górnej części klatki piersiowej i na brzuchu, wzmożone zmęczenie. Konieczne jest wykonanie badań wątroby pod kierunkiem lekarza specjalisty.

Źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza