Soda oczyszczona na skręcenia i opuchliznę. Jak stosować?

2019-12-27 14:25

Przy lekkich urazach stawów objawiających się opuchlizną mogą pomóc okłady z sosy oczyszczonej. Podpowiadamy, jak zrobić okład z sody na skręcenie i opuchliznę.

Soda oczyszczona na skręcenia i opuchliznę. Jak stosować?
Autor: Getty Images

Soda oczyszczona to wodorowęglan sodu. Jest to produkt syntetyczny, który ma wiele zastosowań. Najbardziej powszechne jest używanie go w celach spożywczych, jako środka spulchniającego oraz substytutu chemicznych środków myjących.

Jest też popularny w domowej medycynie. Ponieważ jego wodny roztwór ma odczyn zasadowy, może pomóc w odkwaszaniu organizmu. Neutralizuje też nadmiernie wydzielające się kwasy żołądkowe i pomaga na zgagę.

Okłady z wodnego roztworu sody zmniejszają także opuchliznę i działają przeciwzapalnie. Do jego przygotowania potrzebne są dwie łyżki sody rozpuszczone w szklance ciepłej wody. Roztworem tym należy nasączyć gazę lub inny materiał i obwiązać bolący staw.

Trzeba jednak podkreślić, że w wielu przypadkach okłady z sody mogą być jedynie leczeniem uzupełniającym. Po urazie stawu należy się skonsultować się z lekarzem, szczególnie, gdy oprócz opuchlizny w miejscu kontuzji pojawi się podwyższona ciepłota skóry oraz zaczerwienienie.

Najlepiej przez jakiś czas ograniczyć ruchy w stawie. Aby bolący staw nie wyeliminował nas z czynnego życia, a jednocześnie proces chorobowy się nie pogłębiał, lekarz może nawet rozważyć jego częściowe unieruchomienie.

Zobacz także: Jak zrobić domowe środki czystości z użyciem sody? 10 sprawdzonych przepisów

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach

Źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza