Soda oczyszczona na skręcenia i opuchliznę. Jak stosować?

2019-12-27 14:25

Przy lekkich urazach stawów objawiających się opuchlizną mogą pomóc okłady z sosy oczyszczonej. Podpowiadamy, jak zrobić okład z sody na skręcenie i opuchliznę.

Soda oczyszczona na skręcenia i opuchliznę. Jak stosować?
Autor: Getty Images

Soda oczyszczona to wodorowęglan sodu. Jest to produkt syntetyczny, który ma wiele zastosowań. Najbardziej powszechne jest używanie go w celach spożywczych, jako środka spulchniającego oraz substytutu chemicznych środków myjących.

Jest też popularny w domowej medycynie. Ponieważ jego wodny roztwór ma odczyn zasadowy, może pomóc w odkwaszaniu organizmu. Neutralizuje też nadmiernie wydzielające się kwasy żołądkowe i pomaga na zgagę.

Okłady z wodnego roztworu sody zmniejszają także opuchliznę i działają przeciwzapalnie. Do jego przygotowania potrzebne są dwie łyżki sody rozpuszczone w szklance ciepłej wody. Roztworem tym należy nasączyć gazę lub inny materiał i obwiązać bolący staw.

Trzeba jednak podkreślić, że w wielu przypadkach okłady z sody mogą być jedynie leczeniem uzupełniającym. Po urazie stawu należy się skonsultować się z lekarzem, szczególnie, gdy oprócz opuchlizny w miejscu kontuzji pojawi się podwyższona ciepłota skóry oraz zaczerwienienie.

Najlepiej przez jakiś czas ograniczyć ruchy w stawie. Aby bolący staw nie wyeliminował nas z czynnego życia, a jednocześnie proces chorobowy się nie pogłębiał, lekarz może nawet rozważyć jego częściowe unieruchomienie.

Zobacz także: Jak zrobić domowe środki czystości z użyciem sody? 10 sprawdzonych przepisów

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach

Źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza