Soda oczyszczona na skręcenia i opuchliznę. Jak stosować?

2019-12-27 14:25 Zuzanna Podwysocka
Soda oczyszczona na skręcenia i opuchliznę. Jak stosować?
Autor: Getty Images

Przy lekkich urazach stawów objawiających się opuchlizną mogą pomóc okłady z sosy oczyszczonej. Podpowiadamy, jak zrobić okład z sody na skręcenie i opuchliznę.

Soda oczyszczona to wodorowęglan sodu. Jest to produkt syntetyczny, który ma wiele zastosowań. Najbardziej powszechne jest używanie go w celach spożywczych, jako środka spulchniającego oraz substytutu chemicznych środków myjących.

Jest też popularny w domowej medycynie. Ponieważ jego wodny roztwór ma odczyn zasadowy, może pomóc w odkwaszaniu organizmu. Neutralizuje też nadmiernie wydzielające się kwasy żołądkowe i pomaga na zgagę.

Okłady z wodnego roztworu sody zmniejszają także opuchliznę i działają przeciwzapalnie. Do jego przygotowania potrzebne są dwie łyżki sody rozpuszczone w szklance ciepłej wody. Roztworem tym należy nasączyć gazę lub inny materiał i obwiązać bolący staw.

Trzeba jednak podkreślić, że w wielu przypadkach okłady z sody mogą być jedynie leczeniem uzupełniającym. Po urazie stawu należy się skonsultować się z lekarzem, szczególnie, gdy oprócz opuchlizny w miejscu kontuzji pojawi się podwyższona ciepłota skóry oraz zaczerwienienie.

Najlepiej przez jakiś czas ograniczyć ruchy w stawie. Aby bolący staw nie wyeliminował nas z czynnego życia, a jednocześnie proces chorobowy się nie pogłębiał, lekarz może nawet rozważyć jego częściowe unieruchomienie.

Zobacz także: Jak zrobić domowe środki czystości z użyciem sody? 10 sprawdzonych przepisów

Źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE