Zabawki z bijącym sercem - czy warto kupić taką dla maluszka?

2021-08-23 11:20

Zabawki z bijącym sercem to od kilku lat hit wśród zabawek dla niemowląt. Czy takie przytulanki – modne, ale stosunkowo drogie, rzeczywiście warte są swojej ceny?

Zabawki z bijącym sercem
Autor: Getty Images Zabawki z bijącym sercem

Zabawki z bijącym sercem to urocze i piękne przytulanki dla niemowląt. Występują w różnych wzorach –  owieczki, misia, króliczka, sówki. We wnętrzu maskotki skrywają moduł, który naśladuje bicie serca matki, słyszane przez dziecko podczas ciąży. Ten dobrze znany dziecku dźwięk sprawia, że malec czuje się szczęśliwy i bezpieczny.

Maskotki z bijącym sercem są reklamowane jako zabawki, które mają uspokajający wpływ na płaczące niemowlęta i usypiają je w kilka minut. Czy tak jest rzeczywiście?

Spis treści

  1. Czy zabawki z bijącym sercem uspokajają dziecko?
  2. Ile kosztują zabawki z bijącym sercem? 
  3. Czy warto kupić zabawkę z bijącym sercem? Jak sprawdzić, czy warto?
  4. Zabawki z bijącym sercem - przegląd 2021
Co zrobić, by niemowlę przespało całą noc

Czy zabawki z bijącym sercem uspokajają dziecko?

Trzeba przyznać, że opinie rodziców dotyczące przytulanek z bijącym sercem są bardzo pozytywne. Większość uważa, że maskotki te są nie tylko piękne, starannie wykonane i miłe w dotyku, ale również spełniają swoją funkcję, tzn. działają uspokajająco na płaczące niemowlę.

Oczywiście, jeśli maluch płacze, bo jest głodny lub na przykład boli go brzuszek, to raczej żadna pluszowo-dźwiękowa maskotka go nie uspokoi. Ale jeśli dziecko jest rozżalone, bo tęskni za mamą i koniecznie chce się do niej przytulić, dźwięk bijącego serca, który uruchamia się automatycznie podczas płaczu dziecka, działa uspokajająco.

Zobacz też: 11 gadżetów i akcesoriów dla niemowlaka, które pomogą rodzicom

Rodzice doceniają ponadto piękne wzornictwo i dobre materiały, z jakich wykonane są zabawki. Producenci zalecają, by maskotkę stosować od pierwszych dni życia dziecka – wtedy maluch pamięta dobrze odgłosy z brzuszka mamy i maskotka faktycznie „zadziała”, czyli ukoi i uspokoi dziecko.

Ile kosztują zabawki z bijącym sercem? 

Minusem zabawki jest na pewno cena, która waha się od ok. 80 do 200 zł. Cena rówżni się w zaleźności od parametrów produktu. Im bardziej znana, reklamowana zabawka, tym niestety - droższa. Dobrą, szumiącą zabawkę można już kupić za niewiele ponad 100 zł. 

Czy warto kupić zabawkę z bijącym sercem? Jak sprawdzić, czy warto?

Wszyscy rodzice, którzy zdecydują się na zakup maskotki- przytulanki, powinni pamiętać, że dzieci są różne i może się okazać, że akurat ich maleństwo zupełnie nie będzie reagowało na kojący dźwięk płynący z maskotki. Dlatego warto dobrze rozważyć jej zakup. Można to przetestować, puszczając dziecku białe szumy ze smartfona.

Przeczytaj również: Jak wybrać prezent dla noworodka? Podpowiadamy, co kupić nowo narodzonemu dziecku.

Zdarzają się negatywne opinie na temat szumiących zabawek. Część rodziców uważa, że poważnym minusem jest także to, że moduł dźwiękowy włącza się tylko, gdy malec naprawdę głośno płacze, a potem gra za krótko. To jednak jest kwestia doboru odpowiedniego produktu. Długość melodii, przy ponownym włączeniu jest różna, w zależności od producenta zabawki, czasami można ją też regulować.

Zabawki z bijącym sercem - przegląd 2021

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza