Masaż Shantala niemowlaka: jak go zrobić krok po kroku [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-02-27 15:57 Marta Bącler|Ola Mikolaszek

Masaż Shantala stymuluje układ nerwowy niemowlęcia, usprawnia jego krążenie, uspokaja go i relaksuje. Ponadto, masaż Shantala pozwala nawiązać głęboką więź z dzieckiem. Zobacz, jak go wykonać. Przedstawiamy dokładną instrukcję z galerią zdjęć.

Zapoznaj się z ABC masowania niemowlaka i naucz zasad wykonywania masażu Shantala. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, gdzie krok po kroku przedstawiamy, jak wykonać masaż Shantala niemowlaka.

Masaż Shantala niemowlaka: jak go wykonać?

Kolejność masażu Shantala niemowlaka wygląda następująco: najpierw masujemy klatkę piersiową, ręce, palce u rąk, brzuch, nogi, stopy, kręgosłup i plecy, twarz (masaż twarzy zawsze wykonujemy na końcu, żeby nie zniechęcać dziecka).

Podczas wykonywania masażu Shantala ważna jest również odpowiednia pozycja. Siadamy wygodnie, na nogi kładziemy ręcznik, na swoich nogach dziecko (opcjonalnie siadamy w rozkroku, dziecko między nogami). Nasze ręce powinny być odwiedzione w barkach, zgięte w łokciach, żeby nie opierać się na dziecku. Z boku ciepła oliwa do masowania.

Podczas masażu niemowlaka nie tracimy kontaktu z dzieckiem, zarówno fizycznego, jak i wzrokowego. Gdy sięgamy po oliwę, jedna ręka zawsze spoczywa na ciele dziecka. Tak samo przy przechodzeniu do masażu kolejnych partii ciała. Moczymy jedną dłoń w oliwie, druga spoczywa na dziecku. Mówimy do dziecka i cały czas podtrzymujemy kontakt wzrokowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE