Skóra do skóry po cesarce - jak szybko mama dostaje dziecko po cc?

2022-02-02 13:37

Poród przez cesarskie cięcie jest specyficznym porodem. Podczas porodu naturalnego, kobieta od razu dostaje dziecko. A jak jest po cesarskim cięciu? Zobacz kiedy dostaniesz swoje dziecko, jeśli będziesz rodzić przez cesarskie cięcie.

Cesarskie cięcie
Autor: Getty images Czy poród przez cesarskie cięcie ma dobre strony?

Spis treści

  1. Skóra do skóry po cesarskim cięciu
  2. Czy można kangurować noworodka po cesarce?

Cesarskie cięcie to specyficzny rodzaj porodu. W pewnym stopniu jest to zabieg. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w chwilę po cesarskim cięciu ty i twoje dziecko nawiązali ze sobą więź po tej stronie brzucha. Oczywiście wszystko zależy od przebiegu cesarskiego cięcia i ewentualnych komplikacji. Kiedy dostaniesz dziecko do przytulenia po cc?

Skóra do skóry po cesarskim cięciu

W tej chwili większość szpital stara się umożliwić rodzącej kontakt skóra do skóry także po cc. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem i zarówno ty, jak i twoje dziecko będziecie w dobrym stanie, powinnaś mieć możliwość przytulenia go zaraz po cesarskim cięciu – przynajmniej przez kilka minut. A po przewiezieniu z sali operacyjnej na pooperacyjną, gdy trochę ochłoniesz i dojdziesz do siebie, możesz już przystawić dziecko do piersi.

Czy można kangurować noworodka po cesarce?

Wiele zależy także od szpitala i panujących w nim praktyk. Jeśli masz planowane cesarskie cięcie, dowiedz się wcześniej jak planowany jest zabieg w twojej placówce.

 Jednak czasem sala operacyjna nie jest do tego przygotowana (np. jest w niej zbyt chłodno) lub pacjentka jest po znieczulenie i nie pozostawienie jej dziecka na brzuchu jest po prostu niebezpieczne.

Dlatego wiele oddziałów pozwala na kangurowanie noworodka ojcom dziecka, którzy dostają malca zaraz po zbadaniu, zmierzeniu i oczyszczeniu malca.  

Na czym polega poród przez cesarskie cięcie?

Zobacz, jak naprawdę wygląda cesarka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza