Przygotowania do porodu: twój plan na 9 miesięcy ciąży

2021-10-18 14:09

Przyszła mama ma 9 miesięcy na przygotowanie się na przyjście dziecka. Tak to wymyśliła natura. Oto plan spraw i rzeczy, które powinno się załatwić będąc w ciąży, oczekując na poród. Nie warto z tym zwlekać, bo choć termin porodu wydaje się odległy, to większość mam jest zaskoczona, gdy on nadchodzi.

Przed porodem: plan na 9 miesięcy ciąży
Autor: photos.com

Przygotowania do porodu: ułóż plan działań

Myślisz, że skoro jesteś na początku ciąży, to masz dużo czasu na przygotowania do porodu? Uwierz nam, ten czas zleci jak z bicza strzelił. Ani się obejrzysz, a termin porodu będzie tuż, tuż... To doświadczenie wielu mam. „A tyle chciałam przez ten czas zrobić...” – mówi nasza czytelniczka Agnieszka z Wrocławia, która oczekując już rozwiązania, jednocześnie w pośpiechu załatwiała ostatnie ważne sprawy.

Ty tak nie musisz. Wystarczy, że dobrze rozplanujesz sobie dziewięć miesięcy ciąży. Warto, bo jest wiele spraw, które trzeba załatwić, zorganizować, a także przegadać z partnerem i rodziną, czy też po prostu samej przemyśleć. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych stresów przed samym porodem oraz ułatwisz macierzyński start.

Przygotowaliśmy dla ciebie pomocną listę rzeczy, które warto – a czasem nawet trzeba – zrobić dla siebie i dla dziecka.

Otwórz galerię i sprawdź, o czym pamiętać w kolejnych trymestrach ciąży.

Kalendarz ciąży – czym jest i dlaczego warto go śledzić?

Pobierz: Wzór planu porodu

Kalendarz badań w ciąży

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza