Czy warto PLANOWAĆ PORÓD na określony miesiąc?

2013-12-04 21:40

Planujesz zajść w ciążę i zastanawiasz się, w którym miesiącu najlepiej urodzić? Zarówno ciąża latem, jak i zimą ma swoje dobre i złe strony. Przeczytaj, czy warto tak planować zapłodnienie, by termin porodu przypadł na konkretny miesiąc. Co mówią na ten temat mamy, a co lekarze?

Studentka w ciąży: ciąża na studiach to nie koniec świata!
Autor: photos.com Studentka w ciąży: ciąża na studiach to nie koniec świata!

Spis treści

  1. Jak szybko zajść w ciążę? WIDEO
  2. Kiedy najlepiej urodzić?

Na etapie planowania ciąży najważniejsza jest dbałość o zdrowie przyszłych rodziców. Należy wyleczyć lub złagodzić objawy chorób (takich jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby tarczycy, żylaki i inne), wyleczyć zęby, wyeliminować wszelkie procesy zapalne (np. infekcje pochwy czy zakażenia układu moczowego). Ważne jest osiągnięcie prawidłowej wagi, dbanie o zdrową dietę, uprawianie sportu, a także zrezygnowanie z wszelkich używek. Ogromne znaczenie ma zażywanie kwasu foliowego w dawce 0,4 g na 3 miesiące przed poczęciem.

Jak szybko zajść w ciążę? WIDEO

Sprawdź, jak szybko zajść w ciążę

Kiedy najlepiej urodzić?

Kobiety, planując ciążę, zastanawiają się też, w jakim miesiącu najlepiej jest urodzić. Wśród kobiet, które urodziły, zdania są podzielone. Mamy, które rodziły latem, chwalą tę porę ze względu na to, że z noworodkiem od razu można wyjść na spacer, bez konieczności opatulania go w wiele warstw. Nie ma też konieczności zakupu ciążowej kurtki, zimowych butów w większym rozmiarze czy ciążowych spodni. W końcówce ciąży wystarczą luźne tuniki i klapki, które można założyć bez schylania się. Najwięcej kobiet marzy właśnie o porodzie latem. Z drugiej strony ciąża zimą ma swoje plusy – unika się męczących upałów i puchnięcia. Mamy, które rodziły zimą, zwracają uwagę na zaletę zimowych spacerów z maluchem – wzmocnienie odporności. Twierdzą, że maluchy urodzone o tej porze roku rzadziej chorują.

Natomiast lekarze uważają, że ze względu na zdrowie dziecka najlepiej jest zajść w ciążę latem (maj, czerwiec, lipiec). Dzięki temu w ciągu pierwszego trymestru, gdy kształtują się najważniejsze organy dziecka, ciąża jest najmniej narażona na mogące jej zaszkodzić czynniki, takie jak infekcje bakteryjne, wirusowe.

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza