Poród prywatnie. Ile kosztuje poród w prywatnym szpitalu?

2014-01-08 15:21

Poród w prywatnym szpitalu to marzenie wielu kobiet. Powszechnie wiadomo, że standard w prywatnym szpitalu jest bardzo wysoki. Te placówki są zwykle świetnie zaprojektowane i wyposażone. W prywatnym szpitalu masz gwarancję, że cały personel będzie o ciebie dbał i zrobi wszystko, żebyś była zadowolona, bo dobre opinie przyciągają kolejne pacjentki. Ale – jak to zwykle bywa – za luksus się płaci. Czy dużo – to już sprawa dyskusyjna. Dowiedz się, ile kosztuje poród w prywatnym szpitalu.

ile kosztuje porod w prywatnym szpitalu
Autor: _photos.com

Spis treści

 1. Ceny porodu w prywatnym szpitalu w Warszawie
 2. Plusy rodzenia w prywatnym szpitalu
 3. Ceny porodu w prywatnym szpitalu w mniejszych miastach
 4. Polecamy wideo: Poród w prywatnej klinice

Prywatne szpitale zapewniają kobietcie kompleksową opiekę okołoporodową. W koszt pakietu wchodzi nie tylko poród, ale również opieka nad matką i dzieckiem po porodzie. Mama podczas pobytu w szpitalu może korzystać z pomocy pielęgniarek, z porad doradczyni laktacyjnej, a także specjalisty od rehabilitacji poprodowej.

Sprawdź również kalendarz ciąży >>

Ceny porodu w prywatnym szpitalu w Warszawie

Ceny porodu w prywatnym szpitalu są zróżnicowane. Poród drogami natury wraz z pakietem opieki to zwykle koszt minimum 3000 zł. Za cesarskie cięcie (plus opieka przed- i poporodowa) trzeba zapłacić w Warszawie 7000–8000 zł. Najbardziej ceni się elitarny warszawski szpital Medicover. Tu poród z położną wraz z pakietem opieki kosztuje 6000 zł, a z lekarzem – 8390 zł. Dla najbardziej wymagających klientek szpital przygotował pakiet za 16 000 zł (m.in. samodzielny wybór całego zespołu i 5 dni pobytu w luksusowym apartamentcie z kompleksową opieką medyczną).

Przeczytaj również: Dokumenty do porodu

Dobrze wiedzieć

Plusy rodzenia w prywatnym szpitalu

Jeśli zdecydujesz się na płatny poród, masz gwarancję, że:

 • nie zostaniesz odesłana do innego szpitala
 • przyjmą cię szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności
 • urodzisz w kameralnej, intymnej atmosferze i komfortowych warunkach
 • dostaniesz znieczulenie zewnątrzoponowe
 • możesz mieć cesarskie cięcie, jeśli tego chcesz
 • wszyscy zajmą się tobą niezwykle troskliwie i serdecznie
 • możesz liczyć na opiekę medyczną po porodzie.

Ceny porodu w prywatnym szpitalu w mniejszych miastach

W mniejszych miastach jest taniej, np. w klinice Arciszewscy (Białystok) poród fizjologiczny wraz z bogatym pakietem opieki kosztuje 1700 zł, a cesarskie cięcie – 2300 zł (część kosztów pokrywa podlaski NFZ). W Eskulapie (Bielsko-Biała) za poród drogami natury trzeba zapłacić 1900 zł, a za cesarkę – 2200 zł.

Przeczytaj również: Na czym polega poród naturalny?

Polecamy wideo: Poród w prywatnej klinice

Poród to szczególne wydarzenie w życiu kobiety. Każdej przyszłej mamie zależy na tym, by odbył się bez problemów i w dobrych warunkach. Czy poród w prywatnej klinice różni się od tego w szpitalu państwowym? Czego można oczekiwać od prywatnej placówki? Ile to kosztuje i czy jest warte swojej ceny? Zapytaliśmy o to eksperta.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza