Poród prywatnie. Ile kosztuje poród w prywatnym szpitalu?

2014-01-08 15:21

Poród w prywatnym szpitalu to marzenie wielu kobiet. Powszechnie wiadomo, że standard w prywatnym szpitalu jest bardzo wysoki. Te placówki są zwykle świetnie zaprojektowane i wyposażone. W prywatnym szpitalu masz gwarancję, że cały personel będzie o ciebie dbał i zrobi wszystko, żebyś była zadowolona, bo dobre opinie przyciągają kolejne pacjentki. Ale – jak to zwykle bywa – za luksus się płaci. Czy dużo – to już sprawa dyskusyjna. Dowiedz się, ile kosztuje poród w prywatnym szpitalu.

ile kosztuje porod w prywatnym szpitalu
Autor: _photos.com

Spis treści

 1. Ceny porodu w prywatnym szpitalu w Warszawie
 2. Plusy rodzenia w prywatnym szpitalu
 3. Ceny porodu w prywatnym szpitalu w mniejszych miastach
 4. Polecamy wideo: Poród w prywatnej klinice

Prywatne szpitale zapewniają kobietcie kompleksową opiekę okołoporodową. W koszt pakietu wchodzi nie tylko poród, ale również opieka nad matką i dzieckiem po porodzie. Mama podczas pobytu w szpitalu może korzystać z pomocy pielęgniarek, z porad doradczyni laktacyjnej, a także specjalisty od rehabilitacji poprodowej.

Sprawdź również kalendarz ciąży >>

Ceny porodu w prywatnym szpitalu w Warszawie

Ceny porodu w prywatnym szpitalu są zróżnicowane. Poród drogami natury wraz z pakietem opieki to zwykle koszt minimum 3000 zł. Za cesarskie cięcie (plus opieka przed- i poporodowa) trzeba zapłacić w Warszawie 7000–8000 zł. Najbardziej ceni się elitarny warszawski szpital Medicover. Tu poród z położną wraz z pakietem opieki kosztuje 6000 zł, a z lekarzem – 8390 zł. Dla najbardziej wymagających klientek szpital przygotował pakiet za 16 000 zł (m.in. samodzielny wybór całego zespołu i 5 dni pobytu w luksusowym apartamentcie z kompleksową opieką medyczną).

Przeczytaj również: Dokumenty do porodu

Dobrze wiedzieć

Plusy rodzenia w prywatnym szpitalu

Jeśli zdecydujesz się na płatny poród, masz gwarancję, że:

 • nie zostaniesz odesłana do innego szpitala
 • przyjmą cię szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności
 • urodzisz w kameralnej, intymnej atmosferze i komfortowych warunkach
 • dostaniesz znieczulenie zewnątrzoponowe
 • możesz mieć cesarskie cięcie, jeśli tego chcesz
 • wszyscy zajmą się tobą niezwykle troskliwie i serdecznie
 • możesz liczyć na opiekę medyczną po porodzie.

Ceny porodu w prywatnym szpitalu w mniejszych miastach

W mniejszych miastach jest taniej, np. w klinice Arciszewscy (Białystok) poród fizjologiczny wraz z bogatym pakietem opieki kosztuje 1700 zł, a cesarskie cięcie – 2300 zł (część kosztów pokrywa podlaski NFZ). W Eskulapie (Bielsko-Biała) za poród drogami natury trzeba zapłacić 1900 zł, a za cesarkę – 2200 zł.

Przeczytaj również: Na czym polega poród naturalny?

Polecamy wideo: Poród w prywatnej klinice

Poród to szczególne wydarzenie w życiu kobiety. Każdej przyszłej mamie zależy na tym, by odbył się bez problemów i w dobrych warunkach. Czy poród w prywatnej klinice różni się od tego w szpitalu państwowym? Czego można oczekiwać od prywatnej placówki? Ile to kosztuje i czy jest warte swojej ceny? Zapytaliśmy o to eksperta.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza