Castagnus: co to za lek? Reguluje cykl i ułatwia zajście w ciążę?

Planowanie ciąży, brak miesiączki
Autor: thinkstockphotos.com Castagnus pomaga uregulować miesiączki i ułatwia owulację.

Castagnus to ziołowy lek, o którym jest bardzo głośno w internecie. Ma regulować cykle i ułatwiać owulację, zwiększając szanse na zajście w ciążę. Czy rzeczywiście tak działa? Na co pomaga Castagnus?

Castagnus to lek ziołowy, składający się z wyciągu z niepokalanka mnisiego. Reguluje krwawienia miesiączkowe, pomaga wyeliminować krwawienia międzymiesiączkowe oraz zmniejsza PMS. Poleca się go również kobietom cierpiącym na mastodynię (bolesne obrzmienie sutka).

Jak działa Castagnus?

Castagnus działa regulująco na przysadkę mózgową, która reguluje wydzielanie hormonów. Reguluje cykl miesiączkowy i owulację, przez co może pomóc kobiecie zajść w ciążę. Ginekolodzy przepisują go pacjentkom z łagodnymi problemami układu rozrodczego, u których nie trzeba jeszcze wprowadzać leczenia hormonalnego.

Castagnus wpływa na obniżenie poziomu prolaktyny, dlatego jest polecany przy łagodnej hiperprolaktynemii.

Jak się przyjmuje lek Castagnus?

Castagnus należy przyjmować codziennie rano przez 90 dni. Przyjmuje się go przez cały cykl, nie robiąc żadnej przerwy. Kobiety o masie ciała do 60 kg powinny łykać 1 tabletkę dziennie, kobiety o wyższej masie - 2 tabletki (chyba że ginekolog zaleci inne dawki).

Castagnus można stosować z innymi środkami wspomagającymi płodność, takimi jak olej z wiesiołka, przywrotnik pospolity czy dzięgiel.

Czy Castagnus pomaga?

Castagnus to lek bez recepty, który można dostać w każdej aptece. Jeśli mamy niewielkie problemy z miesiączkami (np. plamienia między cyklami albo silny PMS) możemy spróbować to uregulować lekiem ziołowym. Dobrze by było jednak najpierw wykonać badania, sprawdzające nasz poziom prolaktyny - może jej obniżenie będzie dla nas niekorzystne?

Jeśli mamy poważne problemy z miesiączkami (bardzo obfite krwawienia, częste miesiączki, długie cykle) nie sięgajmy po lek, tylko od razu udajmy się do ginekologa. Być może lekarz uzna, że w takiej sytuacji Castagnus to zbyt delikatny lek i włączy leczenie hormonalne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE