To nie żart - ten wyciąg reguluje cykl i zwiększa szanse na ciążę

2022-05-05 15:08

Wyciąg z niepokalanka to ziołowy lek, o którym jest bardzo głośno w internecie. Ma regulować cykle i ułatwiać owulację, zwiększając szanse na zajście w ciążę. Czy rzeczywiście tak działa? Na co pomaga wyciąg z niepokalanka?

Vitex agnus-castus
Autor: Getty images To nie żart - ten wyciąg reguluje cykl i ułatwia zajście w ciążę

Wyciąg z niepokalanka to lek ziołowy. Reguluje krwawienia miesiączkowe, pomaga wyeliminować krwawienia międzymiesiączkowe oraz zmniejsza PMS. Poleca się go również kobietom cierpiącym na mastodynię (bolesne obrzmienie sutka). To również lek pomagający zajść w ciążę.

Spis treści

  1. Jak działa wyciąg z niepokalanka?
  2. Jak się przyjmuje wyciąg z niepokalanka?
  3. Czy wyciąg z niepokalanka pomaga?
Niepłodność

Jak działa wyciąg z niepokalanka?

Wyciąg z niepokalanka działa regulująco na przysadkę mózgową, która reguluje wydzielanie hormonów. Reguluje cykl miesiączkowy i owulację, przez co może pomóc kobiecie zajść w ciążę. Ginekolodzy przepisują go pacjentkom z łagodnymi problemami układu rozrodczego, u których nie trzeba jeszcze wprowadzać leczenia hormonalnego.

Lek wpływa na obniżenie poziomu prolaktyny, dlatego jest polecany przy łagodnej hiperprolaktynemii.

Jak się przyjmuje wyciąg z niepokalanka?

Wyciąg z niepokalanka należy przyjmować codziennie rano przez 90 dni. Przyjmuje się go przez cały cykl, nie robiąc żadnej przerwy. Kobiety o masie ciała do 60 kg powinny łykać 1 tabletkę dziennie, kobiety o wyższej masie - 2 tabletki (chyba że ginekolog zaleci inne dawki).

Preparat można stosować z innymi środkami wspomagającymi płodność, takimi jak olej z wiesiołka, przywrotnik pospolity czy dzięgiel.

Czytaj równieżNiepłodność idiopatyczna - co to jest, kiedy występuje i czy można ją leczyć?

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? To najczęstsze przyczyny niepłodności

Czy wyciąg z niepokalanka pomaga?

Wyciąg z niepokalankato lek bez recepty, który można dostać w każdej aptece. Jeśli mamy niewielkie problemy z miesiączkami (np. plamienia między cyklami albo silny PMS) możemy spróbować to uregulować lekiem ziołowym. Dobrze by było jednak najpierw wykonać badania, sprawdzające nasz poziom prolaktyny - może jej obniżenie będzie dla nas niekorzystne?

Jeśli mamy poważne problemy z miesiączkami (bardzo obfite krwawienia, częste miesiączki, długie cykle) nie sięgajmy po lek, tylko od razu udajmy się do ginekologa. Być może lekarz uzna, że w takiej sytuacji wyciąg z niepokalanka to zbyt delikatny lek i włączy leczenie hormonalne.

Kalkulator dni płodnych

Starasz się o dziecko? Kalkulator dni płodnych wskaże dni, w których masz największe szanse na zajście w ciążę.

Krok 1/2

Wybierz średnią długość cyklu: