Sposoby na zwiększenie płodności mężczyzn

2014-09-19 14:14 Kinga Molenda
Sposoby na zwiększenie płodności mężczyzn, plemnik
Autor: thinkstockphotos.com Istnieją sposoby na zwiększenie płodności mężczyzny!

Coraz więcej mężczyzn ma problemy z płodnością. Szacuje się, że co rok średnia liczba plemników u mężczyzn spada o 1,5 proc! Na szczęście istnieją sposoby na zwiększenie płodności mężczyzn.

Coraz więcej par ma duże problemy z poczęciem dziecka. W 60 proc. przypadków przyczyną jest bezpłodność mężczyzny. Okazuje się, że z każdym rokiem spada średnia liczba plemników o 1,5 proc. Jednak panowie mogę temu zapobiec!

PRZYCZYNY NIEPŁODNOŚCI: Niezdiagnozowana celiakia może być przyczyną bezpłodności [FILM] >>

Sposoby na płodność mężczyzny

1. Unikanie wysokich temperatur

Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu wykazało, że wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na produkcję plemników. W związku z tym mężczyźni powinni unikać wygrzewania się w słońcu, gorących kąpieli, a także noszenia telefonu komórkowego w kieszeni i trzymania laptopa na kolanach.

2. Ograniczenie alkoholu i słodzonych napojów

Być może wielu mężczyzn to zmartwi, ale jeśli chcą być płodni, to muszą ograniczych spożywanie alkoholu, który obniża płodność. Powinni też uważać na gazowane słodzone napoje, bo duża ilość cukru obniża poziom testosteronu!

3. Rzucenie palenia

Palenie przyczynia się do zmniejszenia produkcji plemników i uszkodzenia DNA. Panowie muszą rzucić palenie, by ich płodność wróciła do normy.

Wypróbuj nasz kalkulator - oblicz swoje dni płodne

4. Odchudzanie

Problemy z płodnością mają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy cierpią na nadwagę. Otyłość obniża testosteron i powoduje wzrost temperatury w mosznie!

5. Zmiana nawyków żywieniowych

Koniec z przetworzonym jedzeniem! Chemia w jedzeniu zaburza równowagę hormonalną mężczyzny, co powoduje spadek ilości plemników, a w konsekwencji prowadzi do bezpłodności.

BEZPŁODNOŚĆ przez ubrania i pastę do zębów? >>

6. Unikanie stresu

Wiemy, że łatwo powiedzieć, ale stres naprawdę nie sprzyja płodności. Przez stres obniża się poziom testosteronu. Warto więc w miarę możliwości unikać sytuacji, które go wywołują.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE