To naprawdę nie wpływa na płodność! Oto 5 wciąż powtarzanych mitów

2021-12-30 14:04

Przygotowując się do ciąży, zwłaszcza, gdy kolejne miesiące nie przynoszą rezultatów, wiele osób sądzi, że to ich wina, bo swoim działaniem negatywnie wpływają na płodność. Czy na pewno tak jest?

Mity na temat płodności
Autor: Getty images Mity na temat płodności

Wokół tematu płodności, stosowania środków antykoncepcyjnych i skutecznych sposobów na zajście w ciążę narosło sporo mitów. Do dziś wiele osób sądzi, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej może - na stałe - utrudnić zajście w ciążę.

Prawda jest jednak taka, że tabletki antykoncepcyjne (jak większość środków o tym przeznaczeniu), działają tylko wtedy, gdy są stosowane. Kiedy ostawisz tabletki, od razu będziesz mogła zacząć starać się o dziecko.

Czasem zdarza się nawet tak, że kobieta stosująca doustną antykoncepcję hormonalną, zachodzi w ciążę (zabezpieczenie może zawieść np. gdy przy infekcji stosuje się jednocześnie antybiotyki), i nadal - nieświadoma tego faktu - bierze tabletki.

Czytaj: Czy tabletki antykoncepcyjne przyjmowane w ciąży mogą zaszkodzić dziecku?

5 mitów na temat płodności

Niektóre mity powtarzane są od lat, dlatego wiele osób może nie uwierzyć w to, że daleko im do prawdy. Otwórz GALERIĘ ZDJĘĆ i zobacz, jakie mity na temat płodności wciąż mają się dobrze:

Poznaj naturalne sposoby na poprawę płodności