19-latka pokazała brzuch po ciąży. Internautki: "Ciało nie powinno tak wyglądać"

2023-06-07 12:52

19-letnia TikTokerka zaszła w ciążę w wieku 17 lat. Publikując nagranie ze swoim poporodowym brzuchem, wywołała duże zaskoczenie wielu młodych kobiet. Wiele z nich nie miało pojęcia, że ciało tak może się zmienić. Są przekonania, że w tym wieku powinno wyglądać ono najlepiej.

Rodzina
Autor: TikTok/@nataliakolva 19-latka pokazała brzuch po ciąży. Internautki tego nie rozumieją "Ciało powinno wyglądać najlepiej”

Natalia Abrams urodziła córeczkę ponad rok temu, ale jej brzuch po porodzie nie odzyskał wyglądu sprzed ciąży. Na swoim profilu na TikToku @nataliakolva kobieta publikuje posty dotyczące rodzicielstwa, ale także akceptacji własnego ciała.

W jednym ze swoich wpisów opublikowała nagranie brzucha, które przeraziło internautki. Przyznały, że w tak młodym wieku ciało powinno wyglądać idealnie.

Zobacz także:

5 rzeczy, których nie wiesz o połogu

Ciało po porodzie może tak wyglądać

Pierwsza ciąża to wiele niewiadomych. Kobieta zastanawia się, jak naprawdę wygląda poród i co ją czeka. Nie myśli wtedy jeszcze, czy jej ciało się zmieni. Niektóre młode mamy liczą, że ze względu na młody wiek nie będą miały problemu z wiszącą, miękką skórą i rozstępami. Kiedy zderzają się z rzeczywistością, są przerażone, bo wydaje im się, że zostały oszukane. Trzeba jednak podkreślać, że ciało po porodzie może tak wyglądać.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia gwiazd po porodzie. Dziwimy się, że tak szybko wróciły do formy i tak świetnie wyglądają. To porównywanie jest chyba najgorsze. Marzymy bowiem o idealnym macierzyństwie i idealnym ciele, gdy zmagamy się z niewyspaniem, kolkami niemowlaka i niekiedy nie mamy czasu, aby umyć włosów.

W takich warunkach nietrudno o depresję poporodową i załamanie. Po co więc się porównywać i karcić za to, jak wygląda nasze ciało. Ono ma prawo tak wyglądać, bo przez 9-miesięcy nosiłyśmy w nim dziecko, na które teraz patrzymy z miłością i radością. Warto spojrzeć tak też na siebie.

Czytaj także: 5 kroków, by zaakceptować ciało po ciąży. To ono dało ci dziecko, więc warto je za to kochać

Partner akceptuje ją taką, jaka jest

Na jednym ze swoich nagrań Natalia zdradza, że zazdrości swojemu partnerowi.

„Kiedy mój partner ma córkę bez rujnowania własnego ciała” - przyznaje.

Pokazuje swój brzuch, któremu wiele brakuje do ideału. Nie jest płaski, ale wystający, miękki i pomarszczony.

Najpiękniejsze jest jednak to, że pomimo diametralnych zmian, zaznacza, że partner w pełni akceptuje jej nowy wygląd. Na innym nagraniu przyznaje:

„Kiedy się we mnie zakochał, mój brzuch nie wyglądał tak, jak teraz, ale i tak kocha mnie bardziej niż wcześniej”.

Wyznała w komentarzach, że zrzuciła już niemal 6 kilo i ćwiczy codziennie, ale świadomość, że wciąż jest dla swojego partnera atrakcyjna, dodaje skrzydeł.

Wiele internautek tego nie rozumie

Pod nagraniem pojawiło się wiele zaskoczonych komentarzy. Internautki szczerze wyznają, że ciało w tym wieku nie powinno tak wyglądać. Niektóre wręcz przyznają, że najbardziej boją się utraty atrakcyjności, przez co partner może je zostawić.

"Szalone, że też masz tylko 19 lat. To wiek, w którym nasze ciała powinny wyglądać najlepiej. A dla ciebie, to po prostu idzie w dół" – współczuje jedna z internautek.

„Najbardziej boję się, że dam mężczyźnie dzieci, a on będzie zniesmaczony mną/moim ciałem i odejdzie lub zdradzi mnie” – wyznała inna.

„Potem zostawiają cię z powodu utraty atrakcyjności" – komentuje kolejna.

Pod postem pojawiło się jednak bardzo dużo komentarzy kobiet, które z powodu zmian, jakie mogą zajść w ciele, rezygnuje z bycia mamą.

„Nie jest to tego warte. Nazwij mnie próżną, ale nie zrujnuję swojego ciała, by być niewolnikiem innego człowieka przez co najmniej 18 lat” – szczerze wyznaje jedna z kobiet.

„Nigdy nie zrobię tego dla mężczyzny” – pisze następna.

„Nigdy nie będę mieć dzieci. Chcę, żeby moje ciało pozostało takie, jakie jest” – podkreśla inna.

„To niesamowite”

Wśród wielu komentarzy osób, dla których idealny wygląd jest priorytetem, znalazły się także słowa poparcia. Co więcej, winą za tak postrzegane ciała po porodzie obarczają chore standardy społeczne i media.

„Nie mogę się powstrzymać od patrzenia na twoje ciało ze zdumieniem, stworzyłaś zupełnie nowe życie! To niesamowite!!!”

„Dlaczego media nie mogą publikować informacji o tym, jak wyglądają ciała po urodzeniu dziecka? Wydaje mi się, że stałoby się to normą i być może nie byłoby tak źle postrzegane?” – pyta jedna z komentujących.

„To szalone, że standardy społeczne sprawiają, że kobiety są niepewne swoich ciał, kiedy dosłownie zbudowały w nich całego człowieka” – wtóruje jej inna.

„Nasze ciała mogą dosłownie tworzyć ŻYCIE, a mimo to każą nam się potem wstydzić” – oburza się kolejna.

Podsumowaniem wszelkich obaw, a nawet poczuciu zazdrości, że mężczyźni nie przechodzą przez to samo, może być komentarz tej internautki:

„Mężczyźni powinni całować podłogę, po której chodzimy”

Czytaj także: Pokazała, jak wygląda 11 dni po porodzie. "Kochajcie swoje ciało na każdym etapie życia"