A jednak - szkoły zostaną zamknięte! [Z OSTATNIEJ CHWILI]

2021-12-07 13:25

To już pewne. Ministerstwo Edukacji ogłosiło zamknięcie szkół podstawowych i liceów w roku szkolnym 2021/22. Od kiedy do kiedy dzieci przechodzą na naukę zdalną?

Uczniowie jednak nie wrócą do szkół po feriach
Autor: Getty Images

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił przed chwilą, że sytuacja epidemiologiczna zmusza państwo do zamknięcia szkół w okresie świątecznym. Nauka zdalna będzie obowiązywała zarówno w szkołach podstawowych, jak i w liceach.

Jak zaznaczył minister podczas dzisiejszej konferencji prasowej, aktualnie notowana liczba zakażeń, oraz wariant Omnikron koronawirusa, zmuszają władze do podjęcia kolejnych kroków. Od kiedy uczniowie przechodzą na naukę zdalną?

Spis treści

  1. Decyzja o zamknięciu szkół
  2. Pozostałe obostrzenia 
  3. A co z przedszkolami?
dr Tomasz Karauda: Nie chcemy lockdownu, chcemy restrykcji dla niezaszczepionych [Super Raport]

Decyzja o zamknięciu szkół

Zgodnie z ogłoszoną dziś decyzją, niebawem uczniowie rozpoczną naukę zdalną. Mowa tu zarówno o uczniach szkół podstawowych, jak i o licealistach. Na razie szkoły pozostaną zamknięte między 20.12.2021 a 09.01.2022

To niewiele dłużej niż standardowo planowana przerwa świąteczna, która miała trwać od 23.12.2021 do 02.01.2022. Dzieci do szkoły miały wrócić na krótko, bo tylko na 3 dni - 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli także jest dniem wolnym w szkołach. 

Dowiedz się: Dni wolne w roku szkolnym 2021/22

Pozostałe obostrzenia 

Od 15 grudnia w restauracjach i kinach obowiązywać będzie 30 proc. obłożenia. Tyle samo w obiektach sportowych i sakralnych. Wcześniej, po zaostrzeniach obowiązujących od 1 grudnia, było to 50 proc.. Dodatkowo w kinach obowiązywać będzie zakaz konsumpcji.

Zwiększyć ten limit mogą jedynie osoby zaszczepione. Weryfikacja tego będzie leżała po stronie właścicieli. 

Zobacz także: Ferie zimowe 2022 - kiedy są w którym województwie?

A co z przedszkolami?

Rodzice małych dzieci mogą odetchnąć z ulgą. Minister Zdrowia w swoim komunikacie nie zawarł edukacji przedszkolnej. Dzieci uczęszczające do Przedsszkoli i zerówek będą nadal mogły brać udział w zajęciach stacjonarnych

Dowiedz się: Zasiłek opiekuńczy na dziecko 2021 - kiedy rodzicom przysługuje świadczenie opiekuńcze?

Sonda
Czy ponowne zamknięcie szkół to dobra decyzja?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza