Pandemia nie odpuszcza. Ile szkół przeszło już na tryb zdalny?

2020-09-10 12:06

Pandemia nie odpuszcza, wraz z powrotem dzieci i nauczycieli do szkół, pojawiają się coraz to nowe doniesienia o konieczności zamknięcia kolejnych placówek. Szkoła, w której jest przypadek zachorowania na koronawirusa, przechodzi na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

Ile szkół przeszło już na tryb zdalny?
Autor: Getty images

W środę PAP podała informacje o liczbie szkół zamkniętych z powodu pojawienia się w nich przypadków zakażenia koronawirusa. Według danych Ministerstwo Edukacji Narodowej w trybie mieszanym pracuje 87 placówek oświatowych (w tym przedszkola), a 45 w trybie zdalnym. Reszta, czyli prawie 48,4 tys. placówek, działa normalnie.

Decyzję o przejściu szkoły na pracę zdalną lub hybrydową podejmuje dyrektor placówki w uzgodnieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym. 

Większość szkół, które zostały zamknięte z powodu pandemii zlokalizowana jest w województwie podkarpackim, małopolskim i mazowieckim. W samej Warszawie w ostatnich dniach przybyło szkół, które zmuszone były przejść na tryb pracy zdalnej. 

Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl, w stolicy po pierwszym tygodniu nauki odnotowano kilkanaście zakażeń, a kilkuset uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi trafiło na kwarantannę.

Obecnie nie pracuje kilka warszawskich liceów, m.in. LO im. Hoffmanowej, Prusa, zawieszone są zajęcia stacjonarne w dwóch zespołach szkół na Mokotowie oraz przedszkole na Bemowie. Jeden z zakażonych nauczycieli pracował w dwóch śródmiejskich placówkach.

Jak poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy do ratusza wpłynęło już ponad 40 zgłoszeń dotyczące zagrożenia spowodowanego COVID-19. Wysłało je 9 przedszkoli i jeden oddział przedszkolny w podstawówce, 12 szkół podstawowych, 8 zespołów szkół, 7 liceów, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, 2 bursy, szkoły podstawowej specjalnej i Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Czytaj: Nauka w czasie epidemii – jak uczyć się online?

Jak wyglądają pierwsze dni nauki w polskich szkołach i przedszkolach

Czy dziecko z katarem powinno iść do przedszkola?

Czy rodzic może nie puścić dziecka do szkoły w obawie o jego zdrowie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza