Jak kalendarz księżycowy pomaga ustalić płeć dziecka? Poznaj statystyki urodzeń

2022-06-30 15:31

Bardzo popularnym na dalekim wschodzie, a obecnie również w krajach zachodnich, jest przewidywanie płci dziecka, na podstawie kalendarza księżycowego. Naukowcy sprawdzili jakie są statystyki urodzeń.

Jak kalendarz księżycowy pomaga ustalić płeć dziecka? Poznaj statystyki urodzeń
Autor: Getty images Jak kalendarz księżycowy pomaga ustalić płeć dziecka? Poznaj statystyki urodzeń

Przyszli rodzice często przykładają dużą wagę do płci dziecka. Niektórzy jak najszybciej chcą poznać płeć płodu, inni organizują huczne przyjęcia ujawniające płeć potomka, a jeszcze inni decydują się na zachowanie tajemnicy do końca ciąży, tak żeby było to niespodzianką dla nich samych.

Chiński kalendarz księżycowy jest często wykorzystywany do typowania płci dziecka na podstawie daty urodzenia matki i daty poczęcia dziecka. Poniewaz jedna z tych dat jest stała, kalendarz chiński może służyć do zaplanowania płci dziecka - wystarczy zaplanować odpowiednio dzień poczęcia.

Czytaj też: Jak zaplanować płeć dziecka >

Na jednej ze stron internetowych, zwolennicy przewidywania płci dziecka na podstawie księżyca wyjaśniają, że metoda ta była stosowana w starożytności, została zapomniana, ale odnaleziona w grobowcu i ma aż 93% skuteczności.

Jak zaplanować płeć dziecka?

Czytaj też: Seks podczas owulacji a płeć dziecka - wypróbuj kalkulator płci dziecka >

Sceptyczni badacze przeanalizowali dane aż 3 milionów urodzeń w Szwecji, aby potwierdzić lub obalić skuteczność metody przewidywania płci dziecka kalendarzem księżycowym. Niestety okazało się, że prawdopodobieństwo skutecznego przewidzenia płci tą metodą jest równie wysokie jak... przy rzucie monetą. A z pewnością ta druga metoda jest łatwiejsza i szybsza.

Czytaj też: Zaplanuj płeć dziecka - sposoby na poczęcie chłopca >

Więcej na temat tego mitu można przeczytać w książce "Rozwój dziecka 46 największych mitów" Stephen Hupp Jeremy Jewell

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza