Kiedy dzieci wrócą do szkół? Czy 29 listopada część uczniów zakończy zdalne nauczanie?

2020-11-16 10:01

Kiedy dzieci wrócą do szkół Minister edukacji ma nadzieję, że przynajmniej niektórzy uczniowie zaczną naukę stacjonarną na początku grudnia. Przeciwny temu jest ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z Covid-19 dr Paweł Grzesiowski.

Kiedy dzieci wrócą do szkół?
Autor: Getty images Czy 29 listopada część uczniów zakończy zdalne nauczanie?

W wywiadzie dla Polskiego Radia, Przemysław Czarnek - minister Edukacji Narodowej - powiedział, że wyhamowanie rosnącej ostatnio liczby zakażeń daje nadzieję, na powrót uczniów do szkól w planowanym początkowo terminie, czyli po 29 listopada.

Kto pierwszy wróci do szkoły?

Jego zdaniem jako pierwsi powinni wrócić do nauko stacjonarnej maturzyści i ośmioklasiści, następnie dzieci z klas 1–3. Jak podkreślił minister, będzie to możliwe, o ile utrzymał się spadek liczby dobowych zakażeń koronawirusem

Czy powrót do szkoły to dobry pomysł?

Przeciwny temu jest dr Paweł Grzesiowski. Pediatra, immunolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z Covid-19, który ocenił, że to właśnie zamknięcie szkół doprowadziło do zahamowania wzrostu zachorowań –  to szkoły przysporzyły najwięcej zakażeń rozproszonych – powiedział ekspert we wtorek dla PAP.

– Mamy pierwsze efekty objęcia dwa tygodnie temu całej Polski czerwoną strefą i zamknięcia szkół dla uczniów powyżej III klasy szkoły podstawowej - powiedział dr Grzesiowski dodając, jak cytuje Onet.pl – że „z punktu widzenia walki z pandemią, rozważanie dzisiaj umożliwienia powrotu do szkół uczniów klas ósmych i maturzystów z końcem listopada to jakieś piramidalne nieporozumienie”.

Czytaj: Nauka w czasie epidemii – jak uczyć się on line?

Epidemia koronawirusa. Co zrobić z dzieckiem, gdy szkoły i przedszkola są zamknięte?