Kiedy dzieci wrócą do szkół? Czy 29 listopada część uczniów zakończy zdalne nauczanie?

2020-11-16 10:01
Kiedy dzieci wrócą do szkół?
Autor: Getty images Czy 29 listopada część uczniów zakończy zdalne nauczanie?

Kiedy dzieci wrócą do szkół Minister edukacji ma nadzieję, że przynajmniej niektórzy uczniowie zaczną naukę stacjonarną na początku grudnia. Przeciwny temu jest ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z Covid-19 dr Paweł Grzesiowski.

W wywiadzie dla Polskiego Radia, Przemysław Czarnek - minister Edukacji Narodowej - powiedział, że wyhamowanie rosnącej ostatnio liczby zakażeń daje nadzieję, na powrót uczniów do szkól w planowanym początkowo terminie, czyli po 29 listopada.

Kto pierwszy wróci do szkoły?

Jego zdaniem jako pierwsi powinni wrócić do nauko stacjonarnej maturzyści i ośmioklasiści, następnie dzieci z klas 1–3. Jak podkreślił minister, będzie to możliwe, o ile utrzymał się spadek liczby dobowych zakażeń koronawirusem

Czy powrót do szkoły to dobry pomysł?

Przeciwny temu jest dr Paweł Grzesiowski. Pediatra, immunolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z Covid-19, który ocenił, że to właśnie zamknięcie szkół doprowadziło do zahamowania wzrostu zachorowań –  to szkoły przysporzyły najwięcej zakażeń rozproszonych – powiedział ekspert we wtorek dla PAP.

– Mamy pierwsze efekty objęcia dwa tygodnie temu całej Polski czerwoną strefą i zamknięcia szkół dla uczniów powyżej III klasy szkoły podstawowej - powiedział dr Grzesiowski dodając, jak cytuje Onet.pl – że „z punktu widzenia walki z pandemią, rozważanie dzisiaj umożliwienia powrotu do szkół uczniów klas ósmych i maturzystów z końcem listopada to jakieś piramidalne nieporozumienie”.

Czytaj: Nauka w czasie epidemii – jak uczyć się on line?

Epidemia koronawirusa. Co zrobić z dzieckiem, gdy szkoły i przedszkola są zamknięte?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza