Klasy 1-3 wracają do nauki zdalnej. Będą zasiłki dla rodziców!

2020-11-04 14:30

4 listopada premier Morawiecki ogłosił ponowne zamknięcie szkół. Dzieci z klas 1-3, które do tej pory uczyły się stacjonarnie, przechodzą na naukę zdalną. Od 7 listopada, przynajmniej do 29 listopada, zamknięte również będą galerie handlowe, kina i teatry. Rodzicom będą przysługiwały zasiłki.

Klasy 1-3 wracają do nauki zdalnej. Premier ogłosił nowe obostrzenia
Autor: Getty images Klasy 1-3 wracają do nauki zdalnej. Premier ogłosił nowe obostrzenia

Od poniedziałku 9 listopada do 29 listopada wszystkie klasy przechodzą na tryb nauki on-line. Nauczanie zdalne, zdaniem ekspertów działających przy rządzie, są niezbędne do zahamowania pandemii. Przypomnijmy, że od października obserwowany jest ciągły wzrost zarówno zachorowań, jak i zgonów z powodu COVID-19. Przedszkola i żłobki w całej Polsce działają w niezmienionej formie.

Zamknięcie szkół od 9 listopada

Premier Morawiecki zapowiedział bon o wartości 500 zł dla nauczycieli, którzy będą potrzebowali zakupić sprzęt konieczny do prowadzenia zajęć on-line.

Jak podkreślono na konferencji, ogłoszone dziś obostrzenia mogą nie wystarczyć, dlatego brane jest pod uwagę wprowadzenie kwarantanny narodowej, w formie znanej nam z marca i kwietnia - czyli całkowite zamknięcie gospodarki oraz izolacja ludzi w domach. Kwarantanna wprowadzona będzie, jeśli statystyki pokażą 70-75 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Dlatego premier apeluje, aby - jeśli to możliwe - pozostać w domach. 

Minister Marlena Maląg zapewniła natomiast, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną przywrócone zostaną dodatkowe zasiłki opiekuńcze dla rodziców dzieci do 8 lat na okres 21 dni - od 9 do 29 listopada 2020 r.

Zamknięcie placówek kulturalnych

Od 7 listopad zamknięte będą również placówki kulturalne, czyli kina, teatry, muzea. Hotele mogą przyjmować tylko gości, podróżujących służbowo. Ograniczenia dotyczyć będą również handlu - zamknięte zostaną galerie handlowe. W sklepach o powierzchni poniżej 100 m. kw. obowiązuje zasada jedna osoba na 10 m. kw., w większych - jedna na 15 m. kw.

Czytaj również:

Czy szczepić dziecko, kiedy panuje epidemia koronawirusa? Wracają szczepienia obowiązkowe

Czy szkoły w Polsce znów będą zamknięte?

Obowiązkowe oczyszczacze powietrza w klasach uchronią uczniów przed COVID-19?

Czy w czasie pandemii koronawirusa można wyjść na spacer z dzieckiem?

Dzieci zarażają koronawirusem silniej niż dorośli. Czy mogą wrócić do szkół we wrześniu?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza