Ma 1,5 roku, a gra jak profesjonalista. "W poprzednim życiu był pianistą"

2023-10-31 14:44

Niektóre dzieci mogą poszczycić się takimi talentami, które zaskakują dorosłych. Ten chłopiec w wieku 1,5 roku gra na pianinie jak profesjonalista, co uwiecznili na filmikach dumni rodzice. Widzowie są tak zachwyceni malcem, że w jego technice doszukują się zdolności... z poprzedniego życia.

Chłopiec gra na pianinie
Autor: YouTube.com / @Classical Music Daily 1,5 roczne dziecko gra na pianinie jak profesjonalista

Wyjątkowy talent to coś, co ma w sobie każdy z nas. Odkrywając talent dziecka, możemy mu pomóc czerpać z tego korzyści, aby mogło robić w życiu to, co naprawdę lubi. Oczywiście od dziecka zależy czy w przyszłości będzie wciąż ten talent pielęgnował i rozwijał.

To dziecko już w wieku 1,5 roku wykazało się niezwykłym talentem do gry na pianinie. Internauci nie ukrywali podziwu, pisząc wręcz, że to dowód na istnienie życia po życiu.

Zobacz także: Przywódca czy gwiazda? Jakim typem przedszkolaka jest twoje dziecko

Sara James - tak wyglądała jej droga do finału America's Got Talent

Czym jest talent dziecka?

Talent dziecka to ta wyjątkowa zdolność, którą wyróżnia się od innych. Najczęściej u dzieci ujawniają się talenty plastyczne, taneczne, muzyczne, a także talenty sportowe, matematyczne, lingwistyczne i inne.

Talent przejawia się w danej dziecinie, w której dziecko czuje się znacznie lepiej, niż w pozostałych. Rozwijanie go nie jest dla dziecka obowiązkiem, a ogromną przyjemnością.

Im wcześniej go odkryjemy, tym mamy więcej czasu, aby go odpowiednio pielęgnować i rozwijać.

U tego malucha rodzice odkryli jego talent wyjątkowo szybko. Patrząc na to nagranie, trudno uwierzyć, że tak potrafi grać na pianinie 1,5 roczne dziecko.

"Dowód na życie po życiu"

Oglądając nagranie udostępnione na kanale YouTube @Classical Music Daily można pomyśleć, że to 1,5 roczne dziecko zachowało swój talent z poprzedniego wcielenia. Swoimi małymi rączkami jest w stanie zagrać na pianinie przepiękny utwór. Na jego małej buzi widać idealne wręcz skupienie, gdy gra na dwie ręce.

Film ma już ponad 250 tysięcy wyświetleń, ale każdy powinien tego posłuchać.

Internauci są zachwyceni. Niektórzy piszą o starej duszy w tak młodym ciele. Zwracali też uwagę, że wiele dzieci w tym wieku po postu uderza w klawisze pianina, a nie wygrywa tak piękne nuty.

„Mam nadzieję, że pożyję wystarczająco długo, aby zobaczyć wspaniałe rzeczy, które to dziecko osiągnie!” - wyznała jedna z internautek. „Wielki szacunek dla tego dzieciaka za zagranie tych akordów. To muzyczny geniusz w tak młodym wieku” – dodała kolejna.

„To dziecko już wykazuje niezwykły dar muzyczny. Nie wali pięścią, jak można by się spodziewać po dziecku w tym wieku, ale wydaje piękne muzyczne dźwięki i słucha tego, co gra” – podkreśla inna.

„To dziecko jest niesamowite! Mam nadzieję, że rodzice są dobrze przygotowani na to, co ich czeka! Przed nimi długie i wspaniałe życie, pełne obowiązków, niespodzianek i niesamowitych chwil” - podsumowuje następna.

„W poprzednim życiu musiał być pianistą" - sugeruje inny komentujący.

Prawdą jest, że podejście rodziców, do tak dużego talentu dziecka ma tu kluczowe znaczenie.

Wyjątkowy talent u dziecka powinien być źródłem szczęścia i radości. Dziecko, u którego widzimy, że wyróżnia się czymś od swoich rówieśników, nie powinno być poddawane presji i na siłę dążenia do doskonałości w danej dziecinie.

Chcąc rozwijać w dziecku talent, należy dbać o to, aby nie czuło się ono przemęczone i znudzone rozwijaniem swoich zdolności. Nawet najbardziej uzdolniony maluch w jednej dziedzinie musi też mieć czas na inne aktywności. Ważna tu jest także zabawa, czas spędzony z przyjaciółmi i inne zainteresowania.

Chłopiec wzbudził tak wielki podziw, że zainteresowali się nim również internetowi twórcy, nagrywając wywiady z jego rodzicami i analizując tak wyjątkowy talent.

Czytaj także: Ta psychozabawa ujawni, jaki jest twój wiek mentalny. Przyjrzyj się uważnie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza